Bez kategoriiPiłka nożna

Piłkarze Radomiaka w telewizji

Znicz Pruszków będzie niedzielnym rywalem Radomiaka. – To jedna z najbardziej nieobliczalnych drużyn w II lidze – podkreśla serwis radomskiego klubu.

Najbliższy przeciwnik Radomiaka jest zespołem bardzo groźnym, potrafiącym sprawić niespodziankę, zwłaszcza na własnym boisku. Podopieczni trenera Andrzeja Prawdy pokonali jesienią m.in. Widzew Łódź, czy GKS Bełchatów. Zadanie dodatkowo potęguje fakt, że Radomiak w najnowszej historii (na poziomie nowej II ligi) w Pruszkowie jeszcze nigdy nie wygrał. Co więcej nie zdobył nawet punktu. Po raz ostatni w potyczce przeciwko Zniczowi wygrał na boisku przeciwnika w listopadzie 2006 roku.

– Spotkanie sprzed 12 laty rozgrywane było w ekstremalnych warunkach. Boisko było jak gąbka nasiąknięte wodą, a dodatkowo grę utrudniał padający śnieg z deszczem. Radomiak wygrał „mecz na wodzie” 2:1 po golach Michała Walkiewicza i Michała Kowalczyka. Przeciwko zielonym w tym meczu wystąpili m.in. Igor Lewczuk, Radosław Majewski i Robert Lewandowski – przypomina serwis tylkoradomiak.pl.

Zieloni staną przed trudnym zadaniem, ale jak zapewnia radomiak.pl. – Drużyna solidnie przepracowała ostatnie dni. Wszyscy zawodnicy są gotowi do gry, choć w ostatnim czasie problemy z pachwiną miał Patryk Mikita.  Nikt nie pauzuje za kartki, a po zawieszeniu wraca na ławkę trener Dariusz Banasik – podkreśla klubowy serwis.

Początek meczu o godzinie 13:05. Transmisje z wydarzenia przeprowadzi TVP 3. To efekt umowy, którą podpisał Polski Związek Piłki Nożnej. W jej ramach transmitowane będzie jedno spotkanie w każdej kolejce II ligi.

(fot: radomiak.pl)

Comment here