Siatkówka

Pałac postawił kropkę

E. Leclerc Radomka Radom przegrała z Bankiem Pocztowym Pałac Bydgoszcz w meczu 22 kolejki Ligi Siatkówki Kobiet.

Pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami wygrały siatkarki z Bydgoszczy 3:1. Podopieczne Jacka Skroka po tej porażce na pewno chciały zrehabilitować się i przed własną publicznością zdobyć komplet punktów. Zadanie okazało się jednak ponad ich siły. Przebieg pierwszego seta zaskoczył kibiców. Spodziewano się bardziej zaciętego spotkania. Bydgoszczanki były wyraźnie lepsze, zwłaszcza w ataku. Nie pomagały zmiany przeprowadzane przez trenera. Po asowej zagrywce Magdaleny Mazurek Bank Pocztowy Pałac miał piłkę setową (16:24). Gospodynie ją obroniły, ale w kolejnej akcji serwis zepsuła Majka Szczepańska (17:25).

Drugi był odwrotnością pierwszego. Teraz wyraźnie lepsze były gospodynie. Dobra zagrywka i skuteczny atak pozwoliły wypracować sporą przewagę (6:1). Od wyniku 11:6 miejscowym przytrafił się jednak przestój. Podobny słabszy fragment gry zanotowały jednak za moment siatkarki Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz. Przyjezdne nie radziły sobie z zagrywką Izabeli Bałuckiej. Radomianki dobrze radziły sobie w tym fragmencie na siatce (20:12). W końcówce rywalki zmniejszyły nieco stratę, ale E.Leclerc Radomka doprowadziła do remisu w meczu

Od trzeciej partii inicjatywę przejęły bydgoszczanki. Grały przed wszystkim równiej choć i one nie uniknęły zmiennej formy. Był to typowy set bez historii, w którym od początku inicjatywa należała do Banku Pocztowego Pałacu. Choć w końcówce radomianki nieco zmniejszyły stratę (19:24), to przyjezdne wygrały pewnie po ataku Moniki Fedusio.

Kibice mieli trochę emocji pod koniec czwartego seta, kiedy przewaga Banku Pocztowego Pałacu mocno zmalała. Po dobrych zagrywkach Julity Molendy strata E.Leclerc Radomki zmalała do dwóch punktów (20:22), a chwilę później różnica wynosiła już tylko jedno „oczko” (22:23). Zanosiło się na tie break, ale ostatnia akcja zakończyła się punktem z zagrywki. MVP została Monika Fedusio. Szkoleniowiec zespołu z Radomia nie mógł skorzystać w tym pojedynku z kontuzjowanych Natalii Skrzypkowskiej i Sonii Kubackiej.

Na koniec fazy zasadniczej E.Leclerc Radomka Radom zajęła siódmą lokatę w Lidze Siatkówki Kobiet, a Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz piątą. Podopieczne trenera Jacka Skroka czeka teraz rywalizacja o miejsca 7-8 na koniec sezonu.

E. Leclerc Radomka Radom – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 1:3 (17:25, 25:20, 19:25, 22:25)

E.Leclerc Radomka: Grabka, Abercrombie, Sakradzija, Borawska, Bałucka, Drabek (libero) oraz Alishanova, Szczepańska-Pogoda, Biała, Molenda
Bank Pocztowy Pałac: Mazurek, Gałucha, Balmas, Krzywicka, Ziółkowska, Misiuna, Kuligowska (libero) oraz Jagła (libero), Różyńska, Fedusio.

(źródło: lsk.plps.pl)