Piłka nożna

Wiosna na boiskach ligi okręgowej

Ruszyła runda wiosenna w Campeon Lidze Okręgowej. Centrum Radom i Zamłynie Radom wygrały swoje mecze.

Centrum pewnie pokonała na wyjeździe Orła Wierzbica. – Zimą dochodziły do mediów informacje, że zespół może się wycofać, że są problemy. Na szczęście „Centralni” mimo kilku ubytków zagrają w lidze i nie są wcale bez szans. Trener Dariusz Różański już wielokrotnie pokazywał, że potrafi zmotywować teoretycznie słabszy zespół, który może odnosić sukcesy – podkreślał przed wznowieniem rozgrywek rozpn.pl. Prognozy – przynajmniej w pierwszym meczu – spełniły w pełni. Centrum pokonało rywala na jego boisku 3:0.  Ozdobą meczu była gola debiutującego w barwach radomskiego zespołu  Aleksa Dubiny, który bramkarza gospodarzy pokonała uderzeniem z 45 metrów.

Bardzo nieskutecznie w ataku zagrało Zamłynie. – Sam Patryk Szubiński dwukrotnie przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem gości, natomiast w drugiej połowie Oskar Bawor trafił w poprzeczkę – relacjonował serwis echodnia.eu. Mimo to gospodarze w konfrontacji z Legionem Głowaczów dowieźli wygraną do końca. Zimą do Zamłynia dołączył trener Marcin Sikorski. Ubyli natomiast doświadczeni gracze jak Tomasz Turczyk, czy Marcin Trojanowski. Klub pozyskał również kilku graczy. To Maksymilian Kiraga (Jodła Jedlnia), Kamil Oparcik (LKS Promna), Bartosz Wójcik (Polonia Iłża), Damian Kaleta (KS Potworów), Kamil Pysiak (Jodła Jedlnia) i Adrian Jurczak, który powrócił po kontuzji.

Orzeł Wierzbica – Centrum Radom 0:3 (0:1).

Bramki: Dubina 25, Blank 50, Tworzewski 86

Centrum: Kolecki – Grylak, Wiatrak, Dubina, Pacyna, Jedynak, Tworek, Blank, Kasprzyk, Midziołek, Zakrzewski oraz Tworzewski

Zamłynie Radom – Legion Głowaczów 1:0 (1:0)

Bramka: Kubica 31 (karny)

Zamłynie: Orłow – Kośmiński Chudziński Wójcik Gregorek Woźniak Oparcik Bawor Szubinski Kubica Kiraga oraz Jopek,Popiel, Pysiak, Kaleta. 

Legion: P. Krynicki – Rotuski (Małecki), Walos (Król), M. Marchewka, Marek, Grotek (R. Konopka), D. Konopka, Łukowski, Wolski, (W. Czubaj), Piasek, Lisiewski (Kryczka).

W INNYCH MECZACH I TABELA

 

(fot: RSS Centrum Radom)

Comment here