Piłka nożna

Z rezerwami mistrza na remis

Podobnie jak jesienią i w pierwszym meczu rundy wiosennej III ligi Broń zremisowała bezbramkowo z rezerwami Legii Warszawa.

Bez goli, ale za to z cennym punktem. Bardzo ambitna gra Broni – podsumował niedzielne spotkanie w Ząbkach serwis radomskiego klubu. – Na boisku pojawili się m.in. Arkadiusz Malarz oraz Michał Karbownik trenujący na co dzień z pierwszym zespołem – podkreślił natomiast portal legia.net.

Spotkanie nie porywało. Na boisku było dużo walki, a sędzia Michał Kowalczyk pozwalał na sporo, nie przerywając gry z błahych powodów. Obu drużynom brakowało jednak klarownych sytuacji strzeleckich. Legioniści z czasem zaczęli przeważać, częściej rozgrywali piłkę, lecz mieli problem z ostatnim podaniem. Stuprocentowych okazji brakowało. W drugiej połowie na strzał z dystansu zdecydował się Maciej Rosołek, lecz piłka odbiła się od rywala i minimalnie minęła bramkę Broni. Zagrożenie starał się również stwarzać zagraniami ze stałych fragmentów gry Radosław Pruchnik. Do przerwy było 0:0, a niewiele wskazywało na zmianę wyniku.

Najlepszą okazję do strzelenia gola miała Broń. W 76. minucie Przemysław Śliwiński przebiegł z piłką kilkanaście metrów i oddał niesygnalizowany strzał, który odbił się od spojenia bramki strzeżonej przez Malarza. Gracz radomskiej drużyny długo nie był w stanie uwierzyć, że futbolówka nie zatrzepotała w siatce. Wkrótce znowu było groźnie po solowej akcji Konrada Paterka, lecz zawodnik przyjezdnych nie był w stanie oddać celnego strzału. Końcówka należała jednak do warszawiaków, którzy zwiększyli obroty. Najpierw bliski po dograniu Pruchnika był Gęsior, który oddał strzał głową. Po chwili z ostrego kąta uderzał wprowadzony po przerwie Łukasz Zjawiński, lecz skutecznie między słupkami zachował się Jakub Kosiorek. Ostatecznie, gole w Ząbkach nie padły, a drużyny musiały zadowolić się bezbramkowym remisem.

Legia II Warszawa – Broń Radom 0:0.

Legia II (za legionosci.com): Malarz – Leleno, Bondarenko, Matuszewski, Wojtysiak (76. Aftyka), Cichocki (53. Cielemęcki), Pruchnik, Gęsior, Karbownik, Shapiro-Thompson (46.Zjawiński), Rosołek

Broń: Kosiorek – Gorczyca, Góźdź, Czarnecki, Leśniewski (70. Nogaj), Czarnota, Śliwiński (80. Więcek), Możdżonek, Stefański (46. Paterek), Kvenstar, Wicik

(źródło: legia.net)