Siatkówka

Trzecie miejsce w Radlinie

Juniorzy Radomskiego Centrum Siatkarskiego swój udział w mistrzostwach Polski sezonu 2018/2019 zakończyli na półfinale. 

W turnieju rozegranym w Radlinie zespół prowadzony przez Andrzeja Sitkowskiego zajął trzecie miejsce. Drużyna z Radomia na inaugurację przegrała w trzech setach z AKS V LO Rzeszów. W drugim dniu pokonała Górnika. Gospodarze obiecująco rozpoczęli sobotnią wymianę. Później zdecydowanie lepiej na parkiecie radził sobie już zespół Czarnych.

Remisowy bilans dwóch pierwszych spotkań dawał szansę na zajęcie premiowanego awansem drugiego miejsca w turnieju. Do pełni szczęścia potrzebna była jednak wygrana nad AZS UWM Olsztyn w ostatnim spotkaniu. Mecz był emocjonujący, momentami dramatyczny i pełen kontrowersji.

Drużyna z Warmii i Mazur konfrontację rozpoczęła od wygrania pierwszej partii. W drugiej odsłonie górą byli radomianie. Kluczowy okazał się trzeci set. AZS wygrywał w nim kilkoma punktami. Dzięki bardzo dobrej postawie w polu zagrywki Jakuba Baranowskiego siatkarze z Radomia odrobili stratę. Objęli nawet prowadzenie 23:22. Niestety w kolejnych akcjach punktował już rywal. Ostatecznie ekipa ze stolicy Warmii i Mazur wygrała 3:1.

– Nie wykorzystaliśmy swoich szans. Między innymi w trzecim secie prowadziliśmy i byliśmy o krok od prowadzenia w całym spotkaniu. Niestety nie daliśmy rady skończyć ataku. Inna sprawa to sędziowanie, które moim zdaniem było słabe – przyznał po meczu Andrzej Sitkowski.

Czarni w Radlinie zajęli trzecie miejsce. Do kolejnej fazy awansowały natomiast AKS V LO Rzeszów i AZS UWM Olsztyn. Zespół z Radomia wystąpił w składzie: Jakub Baranowski, Bartosz Sławiński, Emil Krakowiak, Krzysztof Kowalski, Adam Dybus, Krzysztof Baran, Oskar Prokopczyk, Marcel Szczęsny, Wiktor Trzos, Piotr Skałbania, Kacper Lipiński, Tomasz Staszałek, Maciej Nowowsiak, Anatol Lejko i Dawid Gałan

Ostatecznie w mistrzostwach Polski juniorów sezonu 2018/2019 drużyna z Radomia sklasyfikowana zostanie na miejscach 9-12. – Nie zdołaliśmy awansować do turnieju finałowego, ale mam nadzieję, że dla naszego zespołu kończący się sezon to dobra lekcja. Za rok ta sama ekipa powinien być już znacznie mocniejsza, szczególnie w sferze mentalnej – podsumował rozgrywki trener Andrzej Sitkowski.

Wyniki siatkarzy z Radomia w Radlinie:

RCS Czarni Radom – AKS V LO Rzeszów 0:3 (-18,-13,-16)
Górnik Radlin – RCS Czarni Radom 1:3 (22, -22, -19, -15)
RCS Czarni Radom – AZS UWM Olsztyn 1:3 (-13, 22, -23, -19)

 

(źródło: wksczarni.pl)

Comment here