BoksSporty Walki

Trzecie złoto w ringu

Paweł Brach zdobył złoty medal XXVI Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów w boksie.

Zawodnik BKS Radomiak w wadze 52 kg zademonstrował bardzo dobrą dyspozycję. W walce finałowej Paweł Brach zwyciężył z Mateuszem Piotrowskim (Imperium Boxing Wałbrzych) 5:0. Wcześniej pewnie (przez RSC w 2 rundzie) pokonał Dmytro Dobrowolskiego (Widzew Łódź).

– Boksowałem konsekwentnie do końca walki, która trwała dwie rundy. Zwyciężyłem po trzech liczeniach i po raz 3 z rzędu powalczę o złoty medal Mistrzostw Polski. W 2017 roku triumfowałem w kadetach, a w następnym roku w juniorach – przypomniał po półfinałowym pojedynku podopieczny Sławomir Żeromińskiego. W walce o półfinał Paweł Brach zwyciężył też jednogłośnie Damiana Kryżę (Bombardier Gdynia).

Złoty medal zawodnika Radomiaka nie był jedynym wywalczonym w konińskim ringu dla Radomia. W wadze 64 kg brązowy krążek zdobył Konrad Makowski. Pięściarz BTS 1926 Broń Radom w ćwierćfinale pokonał na punkty (3:2) Wiktora Hładko (Champion Włocławek). W walce o awans do finału niestety uległ późniejszemu wicemistrzowi kraju Marcinowi Chudobińskiemu (RK Łódź).

Narożnik radomianina długo jeszcze nie mógł pogodzić się jednak z werdyktem. –  Konrad był zdecydowanie lepszym zawodnikiem ale sędziowie widzieli to inaczej. Bardzo zależało im żeby w finale z miejscowym zawodnikiem zaboksował słabszy, bardziej wygodny pięściarz i tak zrobili. Szkoda że tak się krzywdzi zawodników. Mamy brązowy medal i pracujemy jeszcze ciężej – podsumował klubowy serwis decyzję arbitrów.