Piłka nożna

Wróci do treningu z Radomiakiem

W niedzielę trener reprezentacji Polski U-20 Jacek Magiera zatwierdził kadrę na wtorkowy mecz Elite League z Niemcami. W porównaniu do niedawnego spotkania z Japonią została dołączona grupa zawodników z drugiej drużyny U-20 (roczniki 1998 i 1999), która przed kilkoma dniami pokonała w meczu towarzyskim Anglię. Kilku piłkarzy otrzymało natomiast zgodę na powrót do klubów. Wśród nich znalazł się Dominik Sokół, który od wtorku wróci do treningów z Zielonymi.

Dla naszego napastnika pierwsze zgrupowanie reprezentacyjne było udane. Dominikowi udało się zaliczyć debiut w końcówce wygranego 4:1 spotkania z Japonią, a samego zawodnika chwalił na pomeczowej konferencji trener Jacek Magiera: – Oceniam go bardzo pozytywnie, tak jak każdego zawodnika. Każdy się stara, marzy o tym, by być w tej reprezentacji. Dominik zaliczył debiut jako piłkarz z drugiej ligi. To pokazuje, że na tym poziomie też można znaleźć zawodników na miarę reprezentacji. Przykład Kuby Błaszczykowskiego, który z czwartej ligi trafił do Wisły Kraków, pokazuje, że w niższych ligach też są perełki. Trzeba szukać, jeździć, obserwować, motywować, inspirować i dać szansę. Wtedy jest szansa na to, że zawodnik odwdzięczy się dobrą grą – powiedział selekcjoner.

Z powołania i udanego debiutu cieszy się także nasz napastnik. – Rzadko się zdarza powołanie dla zawodnika z II ligi, czyli trzeciego poziomu rozgrywkowego do reprezentacji i to przygotowującej się do tak ważnej imprezy. Nic tylko pracować, wykorzystać szansę i pojechać na mistrzostwa. Dla mnie to absolutny debiut, bo wcześniej nigdy nie miałem do czynienia z kadrą narodową. Pojawiło się bardzo dużo informacji w radomskich mediach po tym powołaniu, ale tylko mogę się z tego cieszyć. Skupiam się przede wszystkim na tym, by dobrze wypaść na zgrupowaniu. Myślałem sobie, że fajnie byłoby zagrać w tej reprezentacji. To był dla mnie bodziec do trenowania. Udało się do niej trafić, ale kolejny etap to znaleźć się w kadrze na mundial U-20. Znalazłem się na ostatnim zgrupowaniu przed mundialem, bo może moja gra przypadła trenerowi do gustu – mówi Sokół.

Reprezentacja Polski U-20 przygotowuje się do Mistrzostw Świata do lat 20, które na przełomie maja i czerwca odbędą się w Polsce. Tymczasem zawodnik Radomiaka od wtorku będzie mógł już powrócić do treningów z drugoligową drużyną, a w niedzielę wystąpić w wyjazdowym meczu z Gryfem Wejherowo.

 

(źródło: radomiak.pl)

Comment here