Piłka nożna

Zieloni z kompletem punktów

Radomiak pokonał Stal Stalową Wolę w kolejnym meczu II ligi przed własną publicznością.

Do 23 minuty gry piłkarze obu zespołów oddali … jeden celny strzał. Na boisku wiało nudą. Gra toczyła się głównie w środku pola, a w poczynaniach obu ekip sporo było chaosu. Radomiak pierwszą sytuację podbramkową stworzył w 25 minucie. – Po rajdzie prawą stroną Jakubik podał do Banasiaka, ale strzał tego drugiego był zbyt lekki. Chwilę później po dośrodkowaniu Luza główkował Leandro, ale znów górą był Konefał – podkreśla serwis echodnia.eu. Były to właściwie dwie jedyne ciekawe akcje w pierwszej połowie.

Dużo lepiej Radomiak spisał się w drugiej odsłonie. W 47 minucie piłka już zatrzepotała w siatce. Wcześniej sędzia dopatrzył się jednak zagrania ręką u jednego z zawodników gospodarzy. – Od 52 minuty zieloni grali w przewadze, kiedy to swoją drugą żółtą kartkę w tym spotkaniu obejrzał Waszkiewicz. Chwilę później z rzutu wolnego przymierzył Banasiak, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki Stali – relacjonuje echodnia.eu. Chwilę później szczęścia próbował Leandro.

W kolejnych minutach gra znów się uspokoiła, ale to Radomiak był stroną, która prowadziła grę. Stal właściwie nie zagrażała bramce gospodarzy. Zieloni próbowali, ale albo ich uderzenia były niecelne, albo w porę interweniowała defensywa przeciwnika. Losy widowiska rozstrzygnięte zostały w 83 minucie. W polu karnym padł faulowany Leandro i arbiter pokazał na „wapno”. Rzut karny wykonał sam poszkodowany. Radomiak objął prowadzenie, którego do końca meczu już nie oddał.

Radomiak Radom – Stal Stalowa Wola 1:0 (0:0)

Bramki: Leandro 85 (karny)
Radomiak: 
Haluch – Wawszczyk, Klabnik, Grudniewski, Jakubik, Makowski, Kaput (81. Rolinc), Karwot, Luz (67. Winsztal), Leandro, Banasiak (89. Filipowicz)
Stal: 
Konefał – Waszkiewicz, Dadok, Mroziński, Stelmach, Sobotka, Jopek, Jarosz, Dziubiński (74. Kitliński(, Janiszewski, Trąbka (79. Pietras)

 

W INNYCH MECZACH I TABELA

Comment here