Piłka Ręczna

Czuwaj nie miał problemów z outsiderem

Jak na kandydata do wygrania tej ligi przemyski Czuwaj nie mógł mieć problemów w spotkaniu z outsiderem tabeli. I nie miał?

Rozgromił AZS Uniwersytet Radom różnicą aż 14 bramek. – Gospodarzom wyrównaną walkę udawało się prowadzić przez osiem minut. Zaczęli od prowadzenia 1:0 po bramce z rzutu karnego Marka Kubajki, na co trafieniami odpowiedzieli Paweł Stołowski i Mateusz Kroczek. W 5. min do remisu doprowadził, ponownie nie myląc się z linii 7 m, Marek Kubajka – relacjonowało życie.pl. Od tego momentu na parkiecie zaczęła zarysowywać się coraz wyraźniejsza przewaga wicelidera.

W 12. min. goście objęli prowadzenie 4:8. Cztery minuty później Piotr Banaczek doprowadził do stanu 7:9, ale Marek Kubajka tym razem pomylił się z rzutu karnego i to był gwóźdź do trumny dla radomian. Do końca I połowy byli w stanie zdobyć cztery bramki. Tymczasem przemyślanie odpowiedzieli dwukrotnie większą zdobyczą. W 22. min gospodarze przegrywali 7:13.

W drugiej połowie rywal nie odpuścił. – Znakomite akcje i efektowne trafienia P. Stołowskiego i T. Kulki w 48. min rozstrzygnęły praktycznie sprawę. Przemyślanie wygrywali wówczas 20:29 i w ostatnich 10 minutach dobili bezradnego rywala. W 55. min było już 23:35, kiedy Markowskiego pokonał atomowym rzutem z drugiej linii Mateusz Nowak – podkreśla serwis zycie.pl. Najwyższa 15-bramkowa (24:39) przewaga wicelidera miała miejsce w 58. min. kiedy bramkarza radomian zaskoczył ze skrzydła Patryk Wacek.

Uniwersytet Radom – Czuwaj Przemyśl 27:41 (11:18)
Uniwersytet: Markowski, Sulima – Socha 0, Wasik 0, Rojek 5, Kiraga 2, Ochmat 0, Kwiecień 2, Maszczyński 1, Stanik 1, Pawelec 1, Gruszczyński 9, Kubajka 5, Banaczek 1.
Czuwaj: Szczepaniec, Iwasieczko, Sar – Wacek 2, Biernat 4, Stołowski 7, Kubik 2, Bajwoluk 0, M. Nowak 5, A. Nowak 1, Kroczek 6, Obydź 0, Kulka 5, Maciej Kubisztal 5, Michał Kubisztal 4.

(źródło:zycie.pl)