Sporty WalkiZapasy

Pokazali ogromny potencjał

Siedem medali wywalczyli zapaśnicy Olimpijczyka Radom na mistrzostwach Polski juniorów stylu klasycznego.

Zawody odbyły się w hali sportów walki Zespołu Szkół Budowlanych w Radomiu. Na najwyższym stopniu podium w kategorii do 72 kilogramów stanął Konrad Kozłowski. Jego osiągnięcie w kategorii do 77 kilogramów powtórzył Patryk Bednarz. Na uwagę zasługuje również bardzo dobry występ ucznia Radomskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Michała Dybki (zawodnik PTC Pabianice), który w kategorii wagowej 87 kg również wywalczył złoto.

Ponadto zapaśnicy Olimpijczyka cieszyli się z pięciu brązowych krążków. Na najniższym stopniu podium stanęli: Grzegorz Kunkel (kategoria wagowe do 55 kilogramów), Maciej Parszewski (do 60 kilogramów), Piotr Chudzik (do 87 kilogramów), Karol Chudzik (do 97 kilogramów) i Marcel Elias (do 130 kilogramów). Jak występ przedstawicieli Radomia podsumował Zdzisław Kolanek? – Wiadomo, że zawsze jest jakiś niedosyt. Zawsze mogło być lepiej. To jest jednak sport i nie zawsze jest tak jakby się chciało. Siedem medali to jednak bardzo dobry wynik – przyznał dyrektor Olimpijczyka Radom.

Zdzisław Kolanek pochwalił wszystkich zawodników radomskiego klubu którzy stanęli na podium.  – Klasę pokazali Konrad Kozłowski i Patryk Bednarz. W swoich kategoriach wagowych wszystkie walki wygrali przed czasem i sięgnęli po złote medale. To świetny wynik. Zawodnicy mają ogromny potencjał. Brązowe medale też cieszą – zapewnił.

Dorobek gospodarzy mógł być jeszcze okazalszy. – Żałujemy, że nie udało się stanąć na podium Dominikowi Dudzińskiemu, który w bratobójczym pojedynku przegrał o 3 miejsce z Maciejem Parszewskim. Wcześniej jednak w ćwierćfinale nieznacznie przegrał z późniejszym wicemistrzem kraju. Liczyliśmy na jego medal – przyznał Zdzisław Kolanek.

W klasyfikacji drużynowej Olimpijczyk Radom zajął pierwsze miejsce. Trium w prestiżowym zestawieniu nie przyszedł łatwo. Gospodarze zgromadzili 97 punktów i tylko o dwa „oczka” wyprzedzili AKS Piotrków Trybunalski. Na trzecim miejscu znalazła się Unia Racibórz (86). – Piotrków Trybunalski zaprezentował się bardzo dobrze. Zapaśnicy z tego klubu walczyli w czterech finałach, ale trzy z nich przegrali i uplasowali się tuż za nami w klasyfikacji drużynowej, którą wygraliśmy można powiedzieć, rzutem na taśmę – przyznał Zdzisław Kolanek.

Organizatorzy mistrzostw zadbali o efektowną oprawę turnieju. Walki finałowe odbywały się w scenerii znanej z Krajowej Ligi Zapaśniczej. W turnieju rywalizowało 134 zawodników z 41 klubów.

(fot: olimpijczyk.radom.pl)