BoksSporty Walki

O tytuły mistrzowskie w ringu

W Grudziądzu rozpoczynają się XIX Mistrzostwa Polski Seniorek w boksie. Od wtorku walczą natomiast juniorki.

Zmagania dla zawodniczek z krajowej czołówki będą jednym z poważniejszych sprawdzianów przed zbliżającymi się turniejami kwalifikacyjnymi do igrzysk olimpijskich w Tokio. – Przed pięściarkami ważny egzamin, który da odpowiedź o przydatności naszych seniorek do kadry narodowej – potwierdza Kazimierz Kiczyński, prezes grudziądzkiego Startu i jednocześnie Kujawsko-Pomorskiego Okręgowego Związku Bokserskiego z siedzibą w Grudziądzu.

Według listy zgłoszeń PZB najwięcej wystartuje w wadze koguciej – 13, a także papierowej, piórkowej, lekkopółśredniej – po 10. Najmniej w wadze ciężkiej – 4 i półciężkiej – 5. – Do ciekawych konfrontacji o reprezentacyjny dres powinno dojść w kilku kategoriach wagowych – podkreśla bokser.org. Specjalistyczny serwis w gronie faworytek do medali wymienia reprezentantki Radomia.

Dla przykładu w wadze półśredniej rywalizacja o medale powinna rozstrzygnąć się pomiędzy Elżbietą Wójcik (Róża Karlino), Natalią Marczykowską (Boxing Radom) i Karoliną Koszewską (FC Legia Warszawa). W średniej Hanną Solecką (Skorpion Szczecin), Agatą Kaczmarską (Radomiak Radom) i Natalią Gajewską (Czempion Wołomin). W półciężkiej zmagania zdominować powinny natomiast Sylwia Kusiak (Skorpion Szczecin) i Aleksandra Smuklerz (Radomiak Radom).

W tym samym czasie medale rozdane zostaną również w kategorii juniorek. Pierwsze pojedynki w tej grupie wiekowej odbyły się już we wtorek. – Za nami 20 walk eliminacyjnych XVIII Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorek w Grudziądzu. 14 pojedynków zakończyło się przed czasem, a 6 – na punkty – podkreśla pzb.com.pl  W sumie w ringu grudziądzkiego Startu zaprezentuje się ponad 200 zawodniczek.

Comment here