BoksSporty Walki

Stanęły na podium

W Grudziądzu odbyły się mistrzostw Polski kobiet w boksie. Zawodniczki rywalizowały w kategorii seniorek i juniorek.

W obu na podium stanęły radomianki. Z dwójki srebrnych medalistek niedawnych Młodzieżowych Mistrzostw Europy tym razem złoty krążek zdobyła Aleksandra Smuklerz. Zawodniczka BKS Radomiak w finale 81kg pokonała byłą wicemistrzynię Europy seniorek Sylwię Kusiak 4:1. W półfinale Aleksandra Smuklerz zwyciężyła Dominikę Sibigę (Ring Sikorski Stalowa Wola) przed czasem w drugiej rundzie.

Natomiast Agata Kaczmarska w finale kat. 75kg przegrała z Hanną Solecką 2:3. Broniąca tytułu mistrzowskiego zawodniczka Radomiaka w półfinale jednogłośnie pokonała Annę Bilous (06 Kleofas AZS AWF Katowice). Brązowym krążkiem zadowolić musiała się tym razem zaś Natalia Marczykowska. Reprezentantka klubu Boxing Radom w półfinale 69 kg przegrała na punkty z Elżbietą Wójcik (Róża Karlino), późniejszą triumfatorką w tej kategorii.

Walcząca też w grupie seniorek Ewa Zamkowska (Boxing Radom) miała mniej szczęścia. Inna sprawa, że trafiła na bardzo wymagającą przeciwniczkę. W wadze 60 kg w potyczce o półfinał zmierzyła się z obrończynią tytułu jest Anetą Rygielską (Pomorzanin Toruń). Rywalka zwyciężyła przez RSC w 2 rundzie. Z brązowym medalem wywalczonym w grupie juniorek wróciła do Radomia natomiast Wiktoria Bartosiak. Zawodniczka Radomiaka w półfinale kategorii 64 kg uległa na punkty Klaudii Poliwczak (Start Grudziądz).

W XVIII Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorek rywalizowało ostatecznie 72 zawodniczki z 49 klubów, a w XVII Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorek 105 zawodniczek z 51 klubów.