Piłka nożna

Dwa hity Radomiaka w TVP

Nie tylko domowy mecz Zielonych z Elaną Toruń będzie transmitowany przez TVP. W telewizji będzie można także obejrzeć hit 29. kolejki i całej rundy wiosennej w II lidze – starcie Radomiaka z Widzewem Łódź.

Wielka Sobota, wielkie granie! Dzięki staraniom klubu Departament Rozgrywek Krajowych PZPN wyznaczył mecz 29. kolejki II ligi, czyli starcie Radomiaka z Elaną Toruń do transmisji w TVP 3 i TVP Sport. Zmianie ulegnie zatem godzina meczu, z 15:00 na 13:05 – poinformował radomiak.pl. Oficjalny serwis klubu nie ma wątpliwości, że to bardzo dobra informacja.

Zwraca uwagę jeszcze na jedne wątek. – To na pewno świetna informacja dla kibiców na emigracji, ale też i okazja do promocji naszego klubu na oczach całej Polski. Będzie to pierwsze spotkanie w tym sezonie transmitowane jednocześnie w TVP 3 i w TVP Sport. Szykuje się rekordowa oglądalność i efektowna oprawa meczu, bo transmisjom towarzyszą reklamy LED wokół boiska i wiele innych elementów wizualnych znanych z wyższych poziomów rozgrywkowych – zdradza.

Zwyczajowym terminem meczów telewizyjnych jest niedziela, godz. 13:05. Z uwagi na czas świąteczny spotkanie z Elaną odbędzie się w Wielką Sobotę, 20 kwietnia. Zaledwie cztery dni później czeka fanów kolejna gratka. W telewizji będzie można także obejrzeć hit 29. kolejki – starcie Radomiaka z Widzewem Łódź. – Choć spotkanie już teraz wzbudza duże emocje, to początkowo nie było jasne, czy do telewizyjnej transmisji w ogóle dojdzie. Data rozegrania meczu to środa, a zwyczajowo drugoligowe transmisje miały odbywać się w niedziele. Problemem była też godzina – podkreśla radomiak.pl.

TVP proponowała, by mecz rozegrano o godzinie 17:00. Ostatecznie spotkanie odbędzie się o godzinie 19:05 i zostanie pokazane w TVP 3 i TVP Sport. – Starcie pomiędzy Widzewem a Radomiakiem było jednym z „magnesów”, które wpłynęły na zainteresowanie Telewizji Polskiej rozgrywkami II ligi, stąd duża determinacja nadawcy, by transmisja doszła do skutku – zdradza serwis drugoligowca z radomia.

Comment here