Siatkówka

Ostatni mecz sezonu siatkarek

W sobotę odbędzie się ostatni pojedynek E.Leclerc Radomki Radom w sezonie 2018/2019. Zespół prowadzony przez Jacka Skroka powalczy w trzecim meczu z Energa MKS Kalisz.

Przed pierwszym weekendem kwietnia stan rywalizacji wynosi 1:1. Najpierw w Radomiu goście pokonali podopieczne Jacka Skroka 3:2, a tydzień później siatkarki E.Leclerc Radomki wróciły z Kalisza ze zwycięstwem. Tym samym przedłużyły walkę o 7. lokatę.

Dwa poprzednie spotkania zakończyły się pięciosetowymi pojedynkami. Pierwszy mecz w Radomiu to istny rollercoaster. Dobrze zaczęły radomianki. Przyjezdne szybko jednak włączyły wyższy bieg i umiały postawić się gospodyniom. Po czterech setach udało się doprowadzić do tie-breaka, ale w końcówce zabrakło konsekwencji i to kaliszanki ze spokojną głową podeszły do drugiego spotkania. Zawodniczki Jacka Skorka wiedziały, że nie mają już marginesu błędu i jeżeli chcą zagrać ostatni mecz przed własną publicznością, to muszą wznieść się na wyżyny swoich umiejętności. Mimo, że Energa MKS Kalisz prowadziła już 2:1, to siatkarki E.Leclerc Radomki Radom dzielnie walczyły w czwartej odsłonie. Dominacja i przewaga w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła przyczyniła się do wygranej drużyny z Radomia i powrotu z Kalisza z tarczą.

Decydujący, trzeci mecz już jutro. Własna hala na pewno jest atutem podopiecznych Jacka Skroka. Na szczęście nie jedynym. W tym sezonie Radomka świetnie prezentuje się w polu zagrywki, o czym świadczy fakt, że aż trzy zawodniczki są w czołówce najlepiej zagrywających. Skuteczność w bloku i ataku obydwa zespoły mają bardzo podobną. Wśród zawodniczek najwięcej punktów do tej pory zdobyła Majka Szczepańska (254 oczek). W zespole gości jest to Ljubica Kecman (316 punktów). W zestawieniu przyjmujących najlepiej prezentuje plasuje się Julita Molenda. Siatkarka z Radomia ma 46,62% skuteczności.

Ostatni mecz sezonu 2018/2019 to także szansa na skorzystanie z promocji. – Chcemy, żeby tak jak na każdym meczu, Wasz doping poniósł dziewczyny do zwycięstwa i pomógł zakończyć debiutancki sezon na 7. miejscu. Wszystkie bilety na sobotni pojedynek kupicie za 5 złotych. Bijemy rekord frekwencji! – zachęca klubowy serwis. Początek sobotniego meczu w hali przy ul. Narutowicza 9 – godz. 17.00.

(źródło: radomka.com.pl)

Comment here