Piłka nożna

Przygotowane alternatywy

Piłkarze Radomiaka Radom w sobotę zagrają przed własną publicznością z walczącym o utrzymanie ROW-em 1964 Rybnik.

Rywal broni się przed spadkiem, ale wiosną prezentuje równą dyspozycję. Doznała tylko jednej porażki z Elaną Toruń 0:1. Od pięciu spotkań podopieczni trenera Jacka Trzeciaka nie zaznali goryczy porażki. Faworytem starcia jest Radomiak. – Chcemy podtrzymać passę dobrych meczów u siebie. Na pewno nie spodziewamy się jednak w sobotę łatwego meczu. Wiadomo, że zespół ten walczy o utrzymanie i będzie szukał wszędzie punktów. Musimy podejść do tego spotkania bardzo skoncentrowani – mówi Dariusz Banasik.

Trener Radomiaka jest zwraca uwagę, że bramka szybko zdobyta zawsze ustawia mecz. – Oby nam się udało ją zdobyć. Rywale grali w środku tygodnia i myślę, że nie można spodziewać się po nich otwartego futbolu. Trener ROW-u ma jednak taką kadrę, że może dokonać paru zmian personalnych – zaznacza Dariusz Banasik.

Zieloni będą musieli radzić sobie bez Damiana Jakubika (na zdjęciu), który musi pauzować za nadmiar żółtych kartek. Obrońca nie wystąpi także w kolejnym meczu z Resovią w Rzeszowie. – Na pewno jest to problem. To zawodnik, który nie ma teoretycznie u nas nominalnego zmiennika. Mamy jednak przygotowane alternatywy. Damian to zawodnik, który dużo daje też w ofensywie. Taka jest jednak piłka i czasami są takie sytuacje. Musimy sobie jednak jakoś radzić – zapewnia szkoleniowiec zespołu z Radomia.

Początek pojedynku na stadionie przy ulicy Narutowicza 9 w sobotę o godzinie 16.

Comment here