Siatkówka

Porażka na zakończenie sezonu

W trzecim meczu rywalizacji o miejsca 7-8 Ligi Siatkówki Kobiet zespól E.Leclerc Radomka Radom przegrał z Energą MKS Kalisz.

Podopieczne trenera Jacka Skroka ostatecznie zakończyły rozgrywki w sezonie 2018/19 na ósmej pozycji. Początek sobotniego meczu nie wróżył takiego rozstrzygnięcia.  Od stanu 8:9 ekipa z Kalisza ku rozpaczy fanów z Radomia zdominowała jednak wydarzenia na parkiecie. Objęły prowadzenie 20:10! Do końca odsłony nie doszło już do żadnego zwrotu akcji. W drugiej gra była bardziej wyrównana. Raz jedna, a raz druga strona przejmowała inicjatywę. Końcówka ponownie należała do nich. Podopieczne Jacka Pasińskiego przy stanie 18:16 nie utrzymały swojego prowadzenia. Na tablicy pojawił się wynik 20:20. Wymianę nieznacznie niestety ponownie lepiej zniosły siatkarki z Kalisza.

Zespół siatkarek Jacka Skroka próbował odmienić losy meczu w trzeciej partii. Energa szybko powróciła do dominacji nad przeciwnikiem. Konsekwentnie budując nad nimi dystans (9:6). Co prawda gospodynie miał jeszcze wyrównany fragment spotkania. Taki stan rzeczy utrzymał się tylko do rezultatu 18:18, gdyż cztery kolejne punkty padły łupem MKS-u. E.Leclerc Radomka starała się jeszcze odpowiedzieć (20:22), jednakże zespół gości wykorzystał sposobność do zamknięcia spotkania, ostatecznie kończąc sezon na siódmym miejscu w tabeli.

– Patrząc na statystyki bezapelacyjną liderką drużyny z Radomia była Brittany Abercrombie, która zgarnęła siedemnaście punktów. Wszystkie z nich dokonała w ataku, zbijając piłki z 45-procentową skutecznością. Po drugiej stronie siatki prym wiodły Rebecka Lazic oraz Ewelina Brzezińska – podkreśla siatka.org. Atakująca zgarnęła 15 „oczek” na swoje konto, kończąc przy tym 13 z 24 posłanych do niej piłek.

Ogólnopolski serwis zwrócił uwagę na jeszcze jeden fakt. – Co ciekawe, radomianki lepiej spisały się od rywala na przyjęciu, mając na koncie 42% przyjęcia pozytywnego (MKS zaledwie 35%). Przyjezdne okazały się jednak zdecydowanie lepsze w bloku (10 do 3) oraz na zagrywce, posyłając sześć asów (Radomka tylko jednego, mając większą ilość błędów z pola serwisowego) – podkreśla. W ataku natomiast nieznacznie lepiej poradziły sobie zawodniczki z Kalisza (39% do 37% skuteczności na korzyść gości).

E.Leclerc Radomka Radom – Energa MKS Kalisz 0:3 (15:25, 23:25, 20:25)
E.Leclerc Radomka: Grabka, Abercrombie, Sakradzija, Borawska, Bałucka, Ponikowska, Drabek (libero) oraz Pelczarska, Molenda, Kubacka, Biała, Szczepańska.
Energa MKS: Budzoń, Lazic, Strózik, Brzezińska, Ogoms, Cygan, Kulig (libero) oraz Dybek.

Comment here