Piłka nożna

Broń wygrała zasłużenie

Broń Radom w niedzielnym meczu III ligi pokonała Unię Skierniewice.

Gospodarze przystąpili do spotkania w najmocniejszym składzie. Od pierwszych sekund szybko narzucili swoją grę przeciwnikowi. – W 3 minucie po rozegraniu rzutu wolnego Czarnecki w zamieszaniu zdobył gola. Ten sam zawodnik faulowany był w 11 minucie w polu karnym i sędzia podyktował „jedenastkę”. Rzut karny na gola zamienił Patryk Czarnota! – relacjonował serwis klubowy.

Unia dążyła do odrobienia strat. Poza zamieszaniem przy stałych fragmentach, nie stworzyła sobie sytuacji bramkowej. Początek drugiej połowy kibice dostarczył mniej emocji. W 56 minucie losy spotkanie zostały praktycznie przesądzone.  Do prostopadłej piłki dopadł Kamil Czarnecki. Broń podwyższyła prowadzenie.

Ambitnie grająca Unia w 74 min. przeprowadziła jedną z nielicznych akcji. – Damian Warchoł znalazł się sam na sam i trafił do siatki – podkreślał serwis bronradom.pl. Unia po zdobyciu bramki ruszyła do ataku. W 89 min. przytomna interwencja Jakuba Kosiorka zapobiegła utracie kolejnego gola przez gospodarzy. Bramkarz Broni obronił groźny strzał z bliskiej odległości.

– Broń wiosną wygrała już z drugą drużyną z czołówki tabeli – podsumował mecz nie bez satysfakcji portal trzecioligowca z Radomia.

Broń Radom – Unia Skierniewice 3:1 (2:0)

Bramka: Czarnecki 3, 56, Czarnota 12 (karny) – Warchoł 74

Broń: Kosiorek – Góźdź, Gorczyca, Kventsar, Wicik, Nogaj (59. Leśniewski), Czarnota, Imiela (64. Więcek), Paterek (87. Machajek), Czarnecki, Śliwiński (72. Możdżonek).

Unia: Smyłek – Wojciechowski (39. Czaplarski), Kowalczyk, Pomianowski, Łojszczyk, Bojańczyk, Wyszogrodzki, Pęgowski (55. Warchoł), Nalej (55. Dąbrowski), Gutkowski, Stępień

W INNYCH MECZACH I TABELA

(źródło: bronradom.pl)

Comment here