Piłka Ręczna

Ambitna postawa Uniwersytetu

W meczu 20. kolejki I ligi grupy C seniorzy KSSPR Końskie pokonali na własnym parkiecie zespół Uniwersytetu Radom.

Zwycięstwo z przedostatnią drużyną w tabeli nie przyszło gospodarzom wcale łatwo. W 17. minucie podopieczni trenera Roberta Napierały prowadzili różnicą trzech bramek. Jednak pierwszą połowę przegrali 16:17. W drugiej na boisko wszedł Krzysztof Słonicki i obrona ekipy KSSPR zagrała zdecydowanie lepiej, co miało zapewne wpływ na wynik.

W 47. minucie gospodarze prowadzili różnicą sześciu bramek. Cztery minuty przed końcową syreną przewaga wynosiła tylko dwie. Końcówka jednak należała do konecczan, którzy po ciężkim meczu pokonali Uniwersytet Radom 32:30. Najlepszymi zawodnikami drużynach zostali: Tomasz Napierała (Końskie) i Piotr Rojek (Radom), który zdobył po 11 bramek.

KSSPR Końskie – Uniwersytet Radom 32:30 (16:17)

KSSPR: Wnuk, Szot – Woś 2, Maleszak, Pilarski 6, Wolski 6, Woźniak 2, Matyjasik 2, Napierała 6, Słonicki, Gasin 8. Trener Robert Napierała. Osoba towarzysząca Mariusz Więckowski. Osoba towarzysząca Kamil Buchcic. Osoba towarzysząca Artur Rurarz. Kary 2 minuty.

Uniwersytet: Markowski, Sulima – Socha 5, Wasik, Rojek 11, Stanik 2, Pawelec 1, Gruszczyński 3, Kowalczyk, Kubajka 4, Banaczek 4.

(źródło: kssprkonskie.pl)