Siatkówka

Czarni na podium w Poznaniu

Trzecie miejsce zajął zespół młodzików Radomskiego Centrum Siatkarskiego w turnieju półfinałowym mistrzostw Polski.

Podopieczni Pawła Płatosa występ w Poznaniu rozpoczęli popisowo. Wykorzystując błędy przeciwnika pewnie rozstrzygnęli inauguracyjną partię z ekipą Enea Energetyk Poznań. Wydało się, że podbudowani takim obrotem wydarzeń w podobnym stylu zagrają w drugiej odsłonie. Tymczasem rywal nie zamierzał przedwcześnie składać broni. Dzięki serii zagrywek szybko wypracował kilkupunktowe prowadzenie. – Niestety podobny przebieg miał tie break. Podłamani siatkarze Czarnych nie byli w stanie się przeciwstawiać. Słabiej niż można było się spodziewać zaprezentowali się też w spotkaniu z Jastrzębskim Węglem – podkreśla Rafał Skórnicki, drugi z opiekunów ekipy z Radomia.

Po pierwszym dniu rywalizacji stało się jasne, marzenia o awansie drużyny Czarnych trzeba było odłożyć. Mimo wcześniejszego niepowodzenia na zakończenie radomianie pokonali Gwardię Wrocław. Był to zdecydowanie ich najlepszy mecz w poznańskim turnieju. Podopieczni Pawła Płatosa odnieśli zasłużone zwycięstwo. Najlepszym graczem niedzielnej konfrontacji uznany został Adam Ostrowski. Siatkarza wyróżniono nagrodą rzeczową. Tytuł MVP turnieju w zespole z Radomia odebrał natomiast Marcel Orzechowski.

– Postawa w ostatnim spotkaniu zasługuje na pochwalę. Cieszy też dziewiąte miejsce w Polsce na którym ostatecznie zespół z Radomia został sklasyfikowany. Generalnie turniej pokazał jednak, że czeka nas jeszcze wiele pracy. Inna sprawa, że w Poznaniu nasi siatkarze nie zaprezentowali w pełni swoich umiejętności. Na pewno drużynę stać na dużo lepszą grę. W kilku wcześniejszych turniejach kończącego się sezonu najlepiej to udowodniła. Niestety tym razem stało się inaczej. Jak już podkreśliłem na wstępie zespół czeka jeszcze sporo pracy – podsumował występ trener Paweł Płatos.

Drużyna z Radomia wystąpiła w składzie: Jakub Płachta, Adam Ostrowski, Mikołaj Przygodzki, Mikołaj Wabik, Wiktor Żaczek, Maciej Wardecki, Marcel Orzechowski, Igor Mularski, Oskar Druszcz, Bartosz Dutkowski, Tomasz Łobodziński, Kamil Moniak, Kacper Marasek, Kacper Darmochraj.

WYNIKI:

Enea Energetyk Poznań – RCS Czarni Radom 2:1 (-20, 13, 8)

RCS Czarni Radom – ŻAT Jastrzębski Węgiel 0:2 (-15,-16)

Gwardia Wrocław – RCS Czarni Radom 0:2 (-18,-23)

TABELA:

1.Jastrzębski Węgiel

2.Enea Energetyk Poznań

3.RCS Czarni Radom

4.Gwardia Wrocław

Comment here