Piłka nożna

Bardzo ważny dzień dla Radomiaka

Radomiak w środę już oficjalnie zaprezentował nowego sponsora klubu. To Enea przedsiębiorstwo branży energetycznej. 

Pozyskujemy bardzo możnego, prężnego sponsora, który będzie wspierał nasze działania. Pozyskujemy kolejnego super zawodnika do naszej drużyny zielonych serc. Ogromna satysfakcja i radość, ale też wdzięczność dla ludzi, którzy wspierali nas w tych działaniach. Jest to taki symptom i pewność, że my jako Radomiak, przedstawiciel Ziemi Radomskiej na niwie sportowej idziemy w dobrym kierunku i mamy takie poparcie – podkreślił Sławomir Stempniewski, prezes Radomiaka Radom.

Logo firmy Enea znajdzie się na strojach meczowych i treningowych Radomiak, a także na banerach reklamowych na stadionie czy na klubowych gadżetach. Na środowej konferencji prasowej, oprócz prezesa Radomiaka, obecni byli też przedstawiciele firmy Enea Wytwarzanie: Jarosław Ołowski, Tomasz Siwak i Jan Mazurkiewicz oraz przedstawiciele polskiego rządu, wicemarszałek Senatu Adam Bielan i szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów, Marek Suski.

– Wspieramy w regionie radomskim szkoły, kluby sportowe oraz różne inicjatywy społeczne. W tym przypadku łączymy inicjatywę społeczną z biznesową, co za tym idzie podpisaliśmy w zeszłym tygodniu umowę na sponsorowanie klubu RKS Radomiak. Myślę, że będzie to krok ku większej rozpoznawalności naszej grupy. Bardzo istotnym elementem tego projektu jest wspieranie lokalnego sportu, w szczególności życzyłbym sobie, jak i wszystkim obecnym jak najszybszego awansu do pierwszej ligi – powiedział Jarosław Ołowski, wiceprezes Enei Wytwarzanie do spraw Ekonomiczno-Finansowych.

– Od trzech lat spotykamy się na tradycyjnych opłatkach Radomiaka życząc, aby w kolejnym roku nastąpił długo oczekiwany awans. Bardzo się cieszę, że do grupy przyjaciół Radomiaka dołącza firma tak duża i prężna. Wydaje mi się, że ta nowa energia, którą Enea wniesie do Radomiaka jest na finiszu rozgrywek bardzo potrzebna. Do pełni szczęścia będzie brakowało nam długo wyczekiwanego stadionu – zaznaczył Adam Bielan.

Umowa obowiązywać ma do końca roku, ale niewykluczone, że współpraca będzie kontynuowana. – Jesteśmy grupą spółki skarbu państwa, w związku z czym obowiązują nas pewne procedury. Nie możemy zdradzać tajemnic handlowych zawartych umów. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie, kiedy Radomiak awansuje do pierwszej ligi, również rozpocznie z nami rozmowy o przedłużeniu tej współpracy. Jest jeden warunek, zespół musi grać w Radomiu – powiedział Tomasz Siwak, wiceprezes Enei Wytwarzanie do spraw Strategii Rozwoju.

Comment here