BoksSporty Walki

Radomianki trenują na obozie kadry

Kadra kobiet Polski w boksie pod wodzą byłej mistrzyni i wicemistrzyni Świata Karoliny Michalczuk trenują we Władysławowie.

Cztery pięściarki – Sandra Drabik 51kg, Aneta Rygielska 60kg, Karolina Koszewska 69kg i Elżbieta Wójcik 75kg szykują formę do czerwcowych Igrzysk Europy. – Oprócz zawodniczek, które zdobyły kwalifikację na tegoroczne Igrzyska Europy, w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich im. Feliksa Stamma trenują także Natalia Rok 54kg, Sandra Kruk 57kg, Agata Kaczmarska 75kg i Aleksandra Smuklerz 81kg (dwie ostatnie z wymienionych to zawodniczki BKS Radomiak Radom – przyp. red). Pierwotnie w tym czasie Ela Wójcik miała startować w zawodach Pucharu Świata w Kolonii, ale ostatecznie jest z nami na zgrupowaniu – mówi Karolina Michalczuk, która oprócz 4 medali MŚ zdobyła również m.in. po 2 złote i srebrne krążki Mistrzostw Europy.

Wraz z Biało-Czerwonymi nad Bałtykiem trenują reprezentantki Czech. Wspólnie obie reprezentacje narodowe przygotowują się do zbliżającego się XXXVI Turnieju Międzynarodowego im. Feliksa Stamma w Warszawie (29 kwietnia – 4 maja). Do tej pory chęć uczestnictwa w Memoriale zgłosiło ponad 20 krajów z całego świata, m.in. Anglia, Armenia, Australia, Białoruś, Brazylia, Kazachstan, Maroko, Ukraina, Nowa Zelandia, Indie, Rosja, Senegal, Ghana, Nigeria i Uganda.

– We Władysławowie trenujemy do Wielkanocy, potem kilkudniowa przerwa świąteczna i ponownie wracamy do pracy w tym samym miejscu. Na przełomie kwietnia i maja czeka nas bardzo ważny sprawdzian, jakim będzie turniej im. Feliksa Stamma. Rozgrywany będzie w 5 kobiecych kategoriach wagowych – 51kg, 57kg, 60kg, 69kg, 75kg – powiedziała trenerka reprezentacji Polski, z którą współpracuje Volodomyr Dolhun.

Natomiast w następnym miesiącu (22-25.05) żeńska kadra rywalizować będzie w tradycyjnym turnieju w Czechach – 50 edycji Grand Prix w Usti nad Łabą. W poprzednich latach nie było tam zawodów dla pań, jedynie dla bokserów. W 2017 roku zwyciężyli Mateusz Polski 64kg i Bartosz Gołębiewski 75kg.- W czerwcu czeka nas jeszcze jedno zgrupowanie, a po nim Sandra Drabik, Aneta Rygielska, Karolina Koszewska i Elżbieta Wójcik wyjeżdżają na Igrzyska Europy na Białoruś. Z kolei w drugiej części sezonu, w październiku mamy zaplanowane Mistrzostwa Świata w Rosji w Ulan Ude – dodała Karolina Michalczuk.

(źródło: pzb.com.pl)

Comment here