Sporty lotnicze

Ogólnopolskie Zawody Samolotowe

Na lotnisku w Piastowie rozpoczęły się XIV Ogólnopolskie Zawody Samolotowe im. Wacława Wieczorka.

Licznie zgromadzonych pilotów powitał Prezes Aeroklubu Radomskiego Mirosław Danik, życząc wszystkim bezpiecznych lotów i sukcesów sportowych – relacjonuje serwis klubowy AR. Po wypowiedzeniu sakramentalnych słów o rozpoczęciu zawodów głos zabrał Stanisław Cieślak rozpoczynając inauguracyjną odprawę.

Przypomniał podstawowe przepisy z obowiązujących regulaminów sportowych. Przedstawił rozkład dnia lotnego. Zawody polegają na przelotach samolotami po wyznaczonych trasach. Na trasach przelotów należy zlokalizować i nanieść na mapy wskazane obiekty i przygotowane odpowiednio wcześniej punkty orientacyjne. Oczywiście wszystko należy zrobić  w ściśle określonym czasie. To tak zwane latanie precyzyjne, w którym polscy piloci mają bogatą i chlubna mistrzowską tradycję. Poza przelotami na trasy piloci będą mieć także za zadanie wylądować na linii szerokości 2 metrów.

– Pogoda powinna pozwolić na rozegranie pierwszych konkurencji nawigacyjnych oraz próby lądowań. Kto chciałby zobaczyć na własne oczy najlepszych pilotów świata, porozmawiać z nimi, zdobyć autograf czy zwyczajnie popatrzeć na sportową rywalizację wielokrotnych Mistrzów Świata – zapraszamy na Lotnisko w Piastowi – zachęcają organizatorzy.

(fot: Aeroklub Radomski)

Comment here