Piłka nożna

Remis na boisku lidera

Broń Radom zremisowała z liderem grupy pierwszej w sobotnim meczu III ligi.

Piłkarze Broni po tym spotkaniu mogli mieć sporo powodów do zadowolenia. Zremisowali na boisku lidera, w Aleksandrowie Łódzkim. Taki wynik chyba każdy przed meczem wziąłby w ciemno, a w drugiej połowie to Broń była zespołem lepszym, miała więcej sytuacji podbramkowych i mogła wywieźć nawet komplet punktów – zauważa serwis bronradom.pl.

I trudno dziwić się przytoczonemu stwierdzeniu. Piłkarze Broni w sobotę „urwali” punty najpoważniejszemu kandydatowi do gry w drugiej lidze. Poza tym w ekipie z Radomia zabrakło pauzującego za kartki Przemysława Wicika. Goście rozpoczęli obiecująco. Mało tego po dobrym kwadransie nic nie zapowiadało, że drużyna straci bramkę. Tymczasem w 16 minucie po dośrodkowaniu z prawej strony Michał Miller dołożył nogę i to gospodarze objęli prowadzenie.

Sokół przed przerwą miał jeszcze dwie dobre okazje, ale bardzo czujnie w bramce Broni grał Jakub Kosiorek. Radomianie zrewanżowali się w 42 minucie, gdy przed świetną okazją stanął Patryk Czarnota. Główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i piłka przeszła obok słupka.

Dużo lepsza w wykonaniu Broni była druga odsłona. Ekipę Sokoła przed stratą uratowała poprzeczka. Bramka wisiała w powietrzu. W końcu w 78 min. podopieczni Dariusza Różańskiego zdobyli wyrównującą bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego doświadczony Wojciech Kupiec dosłownie z najbliższej odległości wepchnął piłkę do siatki i radomska drużyna z trudnego terenu zasłużenie wywiozła punkt.

Sokół Aleksandrów Łódzki – Broń Radom 1:1 (1:0)
Bramki: Miller 16 – Kupiec 78
Sokół: Kaniecki – Kaczmarek (69. Sarafiński), Miller, Szarpak, Maćczak (76. Pecyna), Rakowski, Woźniczak, Kasperkiewicz, Rozwandowicz (81.Cempa), Żwir, Gieraga.
Broń: Kosiorek – Góźdź, Gorczyca, Kventsar (28.Kupiec), Leśniewski, Nogaj, Czarnota, Imiela (90. Możdżonek), Paterek, Czarnecki (68. Więcek), Śliwiński (88. Stefański).

W INNYCH MECZACH I TABELA

(źródło: bronradom.pl)

Comment here