Piłka nożna

Czwórka zdobyła Rysy

W trzecim meczu piłkarskiej I ligi kobiet rundy wiosennej zespół Sportowej Czwórki Radom wygrał w Białce Tatrzańskiej z Rysami.

Zespoły wznowiły rozgrywki po przerwie spowodowanej zgrupowaniami i meczami reprezentacji narodowych. – Jestem ciekaw jak ta przerwa wpłynęła na naszą drużynę. Przygotowywaliśmy się jak do każdego innego meczu – zastanawiał się Wojciech Pawłowski.

Na szczęście trener Czwórki miał do dyspozycji wszystkie zawodniczki. Żadna nie pauzowała za kartki.  Przyjezdne bardzo dobrze zaczęły spotkanie. Już w 8 minucie po trafieniu Moniki Płóciennik objęły prowadzenie. Potem przez ponad 30 minut miały znaczącą przewagę. Stworzyły kilka dogodnych sytuacji bramkowych, ale nie zdołały żadnej wykorzystać.

– Zamiast prowadzić do przerwy spokojnie różnicą trzech goli to w 45 minucie sędzia dyktuje problematyczny rzut karny i robi się przysłowiowy smród. Rywalki charakterne, jak to góralki, walczące o utrzymanie, sprawiły nam dużo kłopotów. Na szczęście nasze dziewczyny w 74 minucie przechyliły szalę zwycięstwa – relacjonował trener Pawłowski.

W 90 minucie świetną interwencją popisała się w bramce Izabela Wicik, która uratowała dla drużyny komplet punktów. Już w środę radomianki u siebie o godz. 18 zagrają z Sokołem Kolbuszowa.

Rysy Bukowina Tatrzańska – Sportowa Czwórka Radom 1:2 (1:1)

Bramki (dla Czwórki): Płóciennik 8, Szydło 74

Czwórka: Wicik – Rosińska, Dobrowolska, Stefańska, Sobczak, Karoń (60. Mazurkiewicz), Bińkowska, Gołębiowska (60. Chmura), Płóciennik, Szydło (85. Golian), Zielińska.

W INNYCH MECZACH I TABELA

(źródło: luksiary.futbolowo.pl)

Comment here