KarateSporty Walki

Medale karateków OYAMA

W Krakowie odbyły się XXIV Mistrzostwa Polski Oyama Karate w Kumite. W zawodach kolejny udany występ na swoim koncie zapisali przedstawiciele Radomskiego Klubu Sportowego OYAMA.

W zmaganiach startowało przeszło 380 zawodników i zawodniczek z ok. 40 klubów karate kontaktowego Oyama i Kyokushin. W pierwszym dniu turnieju rozgrywane były konkurencje Lekki-kontakt (10-14 lat) oraz Knockdown (+18 lat). – W pierwszej grupie walczyło ponad 200 zawodników. Nasz klub reprezentowało 6 zawodników. W tej konkurencji nasi reprezentanci wywalczyli trzy medale – relacjonuje Tomasz Klimaszewski z Radomskiego Klubu Sportowego OYAMA . Na podium stanęli: Mateusz Lebioda (2 miejsce) oraz Oskar Bednarek i Dawid Lipa (obaj 3 miejsca).

Wiele emocji dostarczyły turniej Knockdown, w którym wystartowało ok. 80 najlepszych fighterów. – Z naszego klubu reprezentacja liczyła 4 osoby. Walki w tej konkurencji odbywają się bez ochraniaczy i kasków. W tej konkurencji nasi zawodnicy wywalczyli jeden medal – podkreśla Tomasz Klimaszewski. Zajmując drugie miejsce na podium stanął Rafał Dygas.

Następnego dnia przeprowadzono konkurencję semi-knockdown (14-18 lat). W tym przypadku fighterzy z Radomia wywalczyli w tej konkurencji trzy medale. Malwina Matyjanek (na zdjęciu) zajęła pierwsze miejsce. Krzysztof Stępień był drugi, a Filip Lisek trzeci. -Oprócz medalistów za swoje walki na słowa uznania zasługują: Mikołaj Wójtowicz, Klaudia Lidak, Jarosław Wawrzak i Paweł Kosterna. Opiekunem zawodników radomskiego klubu był niezastąpiony sempai Wiesław Zajul 1 kyu. Sensei Tomasz Klimaszewski pełnił natomiast funkcję sędziego.

Podczas Mistrzostw sempai Krzysztof Stępień odebrał nagrodę dla najlepszego zawodnika sezonu 2017/2018 z rąk Hanshi Jana Dyducha 8 Dan. Nagroda ta jest przyznawana dla zawodnika, który w danym sezonie osiągnie najlepsze wyniki sportowe. Sempai Krzysztof zajął w tym plebiscycie pierwsze miejsce.

Comment here