Kolarstwo

Pierwsze wiosenne starty

Za zawodnikami i zawodniczkami UKS MDK Radom pierwsze wiosenne starty sezonu 2019 w cyklu maratony LegiaMTB.

Tegoroczna inauguracja miała miejsce już 23 marca w Laskach. Zawodnicy najmłodszych kategorii wiekowych mieli do pokonania dystans długości 12 km. poprowadzony skrajem Puszczy Kampinoskiej. W kategorii 14-16 lat wśród dziewcząt zwyciężyła Kasia Szczęsna. Wśród chłopców trzecie miejsce zajął Bartek Kowalczyk. W kategorii wiekowej 11-13 lat tak samo finiszował Iwo Sola. Tuż za nim linię mety minął Kuba Kowalczyk. Siódmy był Franek Siek, a dziewiąty Dawid Marzec.

Drugi etap cyklu został przeprowadzony na Bielanach, ze startem i metą przy ul. Ptasi Raj. Poprowadzona leśnymi duktami trasa przełajowa dała się wszystkim we znaki. Jej trudy zawodnicy odczuli szczególnie na ostatnim kilometrze. Wśród dziewcząt ponownie zwyciężyła Kasia Szczęsna. Jej koledzy uplasowali się za podium: 4 m. Iwo Sola, 6 m. Franek Siek, a zaraz za nim na 7 m. Dawid Marzec.

III etap rozegrano na uroczym, ale technicznie bardzo trudnym terenie Wojskowej Akademii Technicznej na Bemowie. Swą dominację potwierdziła zwycięstwem Kasia Szczęsna. Warto dodać, że we wszystkich trzech do tej pory odbytych wyścigach odniosła zwycięstwo – również w klasyfikacji open. Jeśli chodzi o innych zawodników z ekipy UKS MDK Radom to uzyskali następujące lokaty: 3 m. Bartek Kowalczyk, 6 m. Iwo Sola, 7 m. Franek Siek, 8 m. Kuba Kowalczyk.

W międzyczasie odbył się pierwszy etap wyścigów w formule olimpijskiej xco Puchar Mazowsza. W silnej, ogólnopolskiej konkurencji, na bardzo ciężkiej trasie wśród juniorek młodszych Kasia Szczęsna ukończyła zmagania na piątym miejscu. Wśród młodzików siedemnasty był Franek Siek, a osiemnasty Iwo Sola. Zawodnicy zdobyli tym samym pierwsze tegoroczne punkty w sporcie kwalifikowanym.

Dodać należy, że 7 kwietnia w Chęcinach odbył się pierwszy maraton MTB w Górach Świętokrzyskich. Wyścigi rozgrywane w bardzo malowniczej okolicy szczycą się mianem najcięższych w Polsce Centralnej. Mimo takiej sytuacji górale z Młodzieżowego Domu Kultury w Radomiu sprostali temu wyzwaniu zajmując czołowe lokaty: 2 m. Kasia Szczęsna, 3 m. Magdalena Żak, 6 m. Iwo Sola, 10 m. Kuba Kowalczyk, 12 m. Franek Siek a 13 m. Bartek Kowalczyk.