Sporty WalkiZapasy

Udany występ w Pabianicach

Młodzi zapaśnicy Olimpijczyka Radom z powodzeniem walczyli w zawodach w Pabianicach.

Na matach rywalizowano w dwóch grupach wiekowych. W barwach Olimpijczyka wystartowało łącznie 20 zapaśników. W kategorii dzieci walczyło 11, a w grupie kadetów 9 osób). Reprezentanci Radomia zdobyli 16 medali.

W młodszej grupy Franciszek Kleczewski był drugi, a Wiktor Kobos (obaj kat. 30 kg) trzeci. W wadze 34 kg triumfował Marek Cieślakowski, a w 37 kg Jakub Andrychowski był drugi. W wadze 40 kg na najniższym stopniu podium stanął Marcin Rochowski, a w kat. 45 kg Przemysław Andrychowski był pierwszy. Tak samo jak Alan Walerczak w wadze 50 kg. Radomianie zdominowali rywalizację w kat. 60 kg. Mateusz Magierek wywalczył złoty medal, Adam Pietruszka srebrny, a Błażej Kowaleczko brązowy.

W grupie kadetów Jan Włodarczyk zwyciężył w wadze 45 kg. Jego osiągnięcie powtórzył Adrian Redestowicz w 51 kg. Oskar Kuracharczyk w tej samej wadze był trzeci. Podobnie Patruk Szymański w 55 kg i Bartłomiej Ciesielski w 65 kg i Jakub Obłękowski w 92 kg.

W klasyfikacji drużynowej Olimpijczyk zajął drugie miejsce. Triumfowała ekipa PTC Pabianice. Trzecie miejsca zajęła ekipa AKS Piotrków Trybunalski. Oprócz wspomnianych klubów w rywalizacji wzięli udział też przedstawiciele Woli Krzysztoporskiej i Katowic.