Kick-BoxingSporty Walki

Medale Kick Sportu Radom

W Kaliszu odbyły się mistrzostwa Polski w kickboxingu w formule full contact. W turnieju imienia zasłużonego trenera Jacka Dreli z powodzeniem walczyli zawodnicy Kick Sportu Radom.

Na duże słowa uznania zasłużyła Kamila Dusza (na zdjęciu druga z prawej). Podopieczna Włodzimierza Trzeciaka (na zdjęciu pierwszy z lewej) zdobyła tytuł mistrzyni kraju juniorek starszych w kategorii 65kg. Zawodniczka Radomskiego Klubu Kickboxingu w finałowej walce pokonując Monikę Olszewską (KSW Łuków) została uznana najlepszą juniorką mistrzostw .

– Trenuję od półtora roku. To był mój drugi start i pierwsze zwycięstwo w MP full contact. W zeszłym roku byłam wicemistrzynią, zaś w MŚ we Włoszech zdobyłam brąz. Walczę także w light contact. W moim dorobku jest drugie miejsce w kategorii 65 kg podczas MP 2018 – powiedziała Kamila Dusza, która jest uczennicą drugiej klasy liceum w Radomiu o profilu biologiczno-chemicznym.

Z medalem mistrzostw Polski do Radomia wrócił również Ernest Figura. Drugi z reprezentantów Kick Sportu Radom przegrywając decydującą walkę z Hubertem Nowakiem (Boksing Zielona Góra) zdobył srebro w wadze +81kg juniorów młodszych.

(źródło: pzkickboxing.pl)