Tenis

Mimo tremy stanęli na podium

Najmłodsi tenisiści AT Masters na podium.

W Radomiu na kortach AG Chorzowska odbył się Ogólnopolski Turniej Tenis 10 w kat. pomarańczowej (do lat 9) i czerwonej (do lat 8). W turnieju wystąpiła liczna grupa zawodników AT Masters Radom, dla których w większości był to pierwszy tak poważny turniej. Pomimo dużej tremy radzili sobie nieźle, a sześciu młodych adeptów stanęło na podium.

W kat. do lat 8 wśród dziewcząt drugie miejsce wywalczyła Hanna Górniak a trzecie siedmioletnia Magda Jakubowska. Wśród chłopców drugie miejsce zajął siedmioletni Daniel Kwiecień, a trzecie Wiktor Trepczyński. Natomiast w kat. do lat 9 wśród dziewcząt na trzecim miejscu uplasowała się Magda Szymczak, a wśród chłopców Antek Kalbarczyk.

Trenerami medalistów są Katarzyna Chmielewska i Jarosław Błaszczyk. Większość najmłodszych zawodników AT Masters trenuje w ramach Narodowego Programu Upowszechniania Tenisa, który od tego roku otrzymał dodatkowo nazwę „Rakiety Lotosu”.