Siatkówka

Czym wyróżniła się E.Leclerc Radomka

Debiutancki sezon w Lidze Siatkówki Kobiet siatkarki E.Leclerc Radomki Radom zakończyły na ósmym miejscu. Zarówno władze klubu, sztab szkoleniowy, jak i same zawodniczki są zadowoleni z wyniku. W jakim elemencie nasza drużyna była najlepsza? Zapraszamy do zapoznania się z liczbowym podsumowaniem, które przygotowała Jowita Grzegorzewska.

W sezonie 2018/2019 siatkarki E.Leclerc Radomki Radom rozegrały 25 meczów, z czego 13 „w domu”. W sumie radomianki prezentowały się w 96 setach i zdobyły łącznie 1484 punkty. Drużyna triumfowała 9 razy: 4 razy po trzysetowym spotkaniu, 2 razy po cztero-, 3 razy po pięciosetowym pojedynku.

Mecze obejrzało ponad 22 tysiące widzów, zgromadzonych w hali MOSiR. Na kanałach Polsat Sport transmisji z udziałem E.Leclerc Radomki Radom było 8. Podopieczne Jacka Skroka zdobyły 9 statuetek MVP . Dwukrotnie nagrodzone zostały Natalia Skrzypkowska i Brittany Abercrombie. Po jednej otrzymały Iza Bałucka, Alicja Grabka, Majka Szczepańska-Pogoda, Gabriela Ponikowska i Sara Sakradzija. Radomka tyko raz w tym sezonie dostała upomnienie od sędziego (w meczu z ŁKS Commercecon Łódź).

Na  parkietach Ligi Siatkówki Kobiet radomianki spędziły łącznie 2298 minut, a to jest 38 i pół godziny. Dla porównania, aby okrążyć kulę ziemską samolotem potrzebujemy prawie 56 godzin. Najdłuższa partia trwała 35 minut i zakończyła się wynikiem 30:28 dla Radomki. Nasz zespół grał wtedy przeciwko KS Developres SkyRes Rzeszów. Drugi najdłuższy set toczył się 33 minuty i tu ponownie lepsze okazały się radomianki, wygrywając z Energa MKS Kalisz 26:24. Najszybciej, bo tylko w 18 minut siatkarki z Radomia rozprawiły się z PTPS Piła, pokonując rywalki 25:9!

Najwięcej setów, bo aż 90, na boisku rozegrała Kinga Drabek. Libero Radomki uplasowała się na 13. lokacie najlepszych libero LSK z 24% perfekcyjnego przyjęcia. Najmniej szans na grę dostała Maja Pelczarska, którą kontuzja wyeliminowała na znaczną część sezonu.

Zespół E.Leclerc Radomka Radom wyróżniał się na tle ligi zagrywką. Jako lider mamy na swoim koncie 187 asów serwisowych. Drugie miejsce zajmuje Mistrz Polski Chemik Police (167 punktów z zagrywki). Dobrze Radomka punktowała w ataku. Na 2885 wykonanych ataków, skończyła 1079, co daje 19% skuteczności, 37% ataku perfekcyjnego.

Najlepiej punktującą siatkarką E.Leclerc Radomki okazała się Majka Szczepańska-Pogoda (255 punktów). Co ciekawe, zaledwie dwa oczka mniej zdobyła, broniąca barw radomskiej drużyny od 06.12.2018 roku, Brittany Abercrombie. Podopieczne trenera Skroka zajmują kolejno 5. i 6. pozycję  w rankingu najlepszych atakujących LSK. Majka Szczepańska-Pogoda zamyka również podium najlepiej serwujących siatkarek sezonu 2018/2019. W polu zagrywki Majka zdobyła bezpośrednio 33 punkty. W pierwszej 10 tego zestawienia znalazła się także Alicja Grabka – rozgrywająca Radomki.

Granicę 100 punktów, zdobytych w sezonie 2018/2019, przekroczyły też 3 blokujące – Izabela Bałucka, Gabriela Ponikowska i Sonia Kubacka. Ciekawostką jest, że radomskie zawodniczki, po minionym sezonie, plasują się wyżej niż powołane do kadry Gabriela Polańska, czy Zuzanna Młotkowska-Efimienko. Suma summarum siatkarki Radomki zdobyły 218 punktów blokiem. Niektórych to może zaskoczyć, ale jesteśmy drużyną, która tylko dziewięć razy dotknęła siatki przy bloku. Pozostałe kluby przekraczały tę liczbę dwukrotnie, lub więcej.

(źródło: radomka.com.pl)

Comment here