Sporty WalkiZapasy

Ciekawa inicjatywa zarządu

Tego jeszcze nie było – Olimpijczyk organizuje Klub Kibica Radomskich Zapasów. 

Zapasy to jedna z najpiękniejszych dyscyplin sportowych zaliczanych do tzw. „sportów walki”. W walce zapaśniczej chodzi o zwycięstwo poprzez doskonałe przygotowanie kondycyjno-siłowe, techniczne, odporność psychiczną i tzw. spryt-inteligencję. Nie ma uderzania, bezpardonowego kopania, duszenia  czy też stosowania dźwigni na stawy – podkreśla serwis klubowy.

Rzeczywiście zapasy to jedna z nielicznych dyscyplin, która daje wszechstronne przygotowanie ogólnorozwojowe. Słabą stroną „zapasów” jest  brak cykliczności zawodów o charakterze „ligi zapaśniczej”, co pociąga za sobą brak kibica, a w konsekwencji nieobecność w mediach i trudności z pozyskiwaniem sponsorów.

Podejmując próbę popularyzacji zapasów jako pierwszy krok zarząd Olimpijczyka proponuje wstąpienie do „Klubu Kibica Radomskich Zapasów”. – Proszę o  wypełnienie deklaracji, która  dostępna jest  na stronie  RCSZ Olimpijczyk i dostarczenie do Klubu mieszczącego się w ZSB w Radomiu ul. Kościuszki 7. Będziemy wspierać radomskich zapaśników poprzez organizowanie wspólnych wyjazdów z zawodnikami – zachęca prezes klubu Ryszard Fałek.

Więcej szczegółów wraz z informacją w jaki sposób pobrać deklarację znaleźć można TUTAJ

Comment here