Piłka nożna

Wanda pokonana w Krakowie

W wyjazdowym meczu pierwszoligowy zespół piłkarek Sportowej Czwórki Radom pokonał w Krakowie Wandę.

Piłkarki z Radomia rozegrały dobre spotkanie i już po 30 minutach powinny prowadzić różnicą dwóch bramek. Udało się uzyskać prowadzenie w 40 minucie po strzale Moniki Płóciennik. Druga połowa również toczyła się z przewagą radomskiej drużyny. W 70 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłka po koźle zmyliła bramkarkę, rywalka zamknęła akcję i było 1:1.

Na szczęście odpowiedź była szybka. Paulina Sobczak popisała się ładnym strzałem po ziemi z 18 metrów i piłka wpadła do siatki. Nasza drużyna utrzymała zasłużone zwycięstwo do samego końca. – Jestem zadowolony z postawy dziewczyn. To był dobry mecz w ich wykonaniu. Znowu mogę się tylko przyczepić skuteczności, bo mieliśmy kilka świetnych okazji i ten bezpieczny wynik powinniśmy sobie zapewnić dużo wcześniej. Fajnie, że udało się wygrać i już myślami jesteśmy przy następnym meczu – mówi trener Czwórki, Wojciech Pawłowski.

Za tydzień (4 maja – godz. 11) zespół z Radomia u siebie zagra z Tarnovią Tarnów.

Wanda Kraków – Sportowa Czwórka Radom 1:2 (0:1)

Bramki: Stachurska 70 – Płóciennik 40, Sobczak 72.

Czwórka: Grzyb – Gołębiowska (75 Dobrowolska), Zielińska, Mazurkiewicz (63. Chmura(, Szydło (85. Karoń), Płóciennik (85. Ivanowa), Bińkowska, Stefańska, Golian (87. Wnukowska), Rosińska, Sobczak.

(źródło:luksiary.futbolowo.pl)