JudoSporty Walki

Wicemistrz Polski na tatami

Kacper Rola wicemistrzem kraju. Zawody Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, będące jednocześnie mistrzostwami Polski Juniorów młodszych w Judo odbyły się w Chęcinach koło Kielc.

Rywalizujący w kategorii 55 kg Kacper Rola pokonał kolejno Mateusza Prokopiuka z Klubu Judo Politechniki Białostockiej, Filipa Bielińskiego z Klubu Judo Gwardia w Koszalinie i Krzysztofa Klimkiewicza z UKS Żak  Kielcach. Trzy zwycięstwa zapewniły zawodnikowi Startu Radom przynajmniej srebrny medal.

W finale Kacper Rola walczył ambitnie. Pojedynek o złoto miał bardzo wyrównany przebieg. Ostatecznie podopieczny Andrzeja Falkiewicza uległ po zaciętej walce Filipowi Greli z GKS Czarni w Bytomiu. Mimo porażki w decydującej walce srebrny medal jest sukcesem, który potwierdził przynależność zawodnika Startu do krajowej czołówki.

W Chęcinach walczyli też inni reprezentanci radomskiego klubu. W kategorii do 90kg Wiktor Jankowski zajął piąte miejsce. Pokonał Maksyma Deriugina z PTS Bydgoszcz, następnie uległ Dawidowi Mechowskiemu z UKS Conrad Gdańsk. W repesażach zwyciężył natomiast Alesio Leśniewskiego z UKS Judo Kowala, Stanisława Kropiwnickiego z Legii Warszawa, ale w walce o brązowy medal przegrał z Filipem Karczykiem z UKS PCS Warszawa.

Ponadto Mateusz Osowski został sklasyfikowany na 20 miejscu. W zawodach wzięło udział 280 zawodniczek i zawodników z ponad 70 klubów.