Sporty WalkiZapasy

Brązowe medale na macie

Sylwia Kułynycz i Paweł Bińkowski brązowym medalistami mistrzostw Polski w seniorów zapasach stylu wolnego.

Zawodniczka w turnieju kobiet znana kibicom bardziej pod panieńskim nazwiskiem Sylwia Szulc (był to jej pierwszy występ po urodzeniu dziecka) na podium stanęła w wadze 57 kg. Reprezentantka Olimpijczyka Radom w decydującej walce w Bydgoszczy pokonała Wiktorię Karwowską (AZS AWF Warszawa). Małżonce w występach na macie asystował mąż Arkadiusz Kułynycz (oboje na zdjęciu). Jeden z najbardziej utytułowanych zapaśników radomskiego klubu radością nie omieszkał podzielić się na swoim profilu społecznościowym.

Brązowy medal w wadze 125 kg wywalczył również Paweł Bińkowski. Zawodnik Radomskiego Klubu Taekwon-do w pojedynku o trzecie miejsce pokonała Denisa Mateyko (Iron Bulls Bielawa). Ponadto w wadze 70 kg dwunasty był Adrian Hamerski. W kat. 74 kg na dziesiątym miejscu rywalizację zakończył Mikołaj Wójtowicz. Za nim sklasyfikowani zostali natomiast Mikołaj Golus i Patryk Kaczmarczyk. Wszyscy to klubowi koledzy Pawła Bińkowskiego.

W mistrzostwach kraju o medale rywalizowało 151 zapaśniczek i zapaśników.