Siatkówka

Cerrad Czarni Radom z awansem

Cerrad Czarni Radom zakończyli już zmagania w rozgrywkach PlusLigi w sezonie 2018/2019! Podopieczni Roberta Prygla sięgnęli po 5. miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. W ubiegłym sezonie Wojskowi zajęli 10.miejsce – tak więc radomski klub zaliczył duży awans – serwis radomskiego klubu pokusił się o podsumowanie rozgrywek.

Sezon 2018/2019 w PlusLidze wkroczył w decydującą fazę. Trwa walka w strefie medalowej. O złote krążki walczą zespoły z Kędzierzyna-Koźla oraz Warszawy. Z kolei o najniższy stopień na podium, rywalizują zespoły z Zawiercia oraz Jastrzębia-Zdrój.

Dla Cerrad Czarnych Radom sezon rozgrywki w tym sezonie PlusLigi zostały już zakończone. Wojskowi znaleźli się w rundzie play-off, co już było dużym osiągnięciem, a zarazem spełnieniem postawionych celów przed sezonem. Cerrad Czarni Radom w ćwierćfinale Mistrzostw Polski, mierzyli się z ALuron Virtu Wartą Zawiercie. Do awansu do strefy medalowej, potrzebowaliśmy trzech spotkań.

Po dwóch pierwszych pięciosetowych pojedynkach mieliśmy rezultat 1:1. O wszystkim zadecydował trzeci pojedynek w Zawierciu, który wygrany został przez Aluron Virtu Wartę. Wojskowi nadal mieli jednak o co walczyć. Celem drużyny WKS-u było 5. miejsce.

Wojskowi stanęli przed szansą na osiągnięcie najlepszego wyniku od powrotu do siatkarskiej ekstraklasy. W sezonie 2015/2016 Cerrad Czarni Radom sklasyfikowani byli ostatecznie na 6. miejscu. Rywalem podopiecznych Roberta Prygla w walce o 5. miejsce była PGE Skra Bełchatów.

W pierwszym starciu obu ekip, lepsi w hali MOSiR-u okazali się Wojskowi, którzy wygrali 3:2. W hali Energia w Bełchatowie, PGE Skra doprowadziła do remisu, triumfując po pięciu setach. O wszystkim decydował zatem pojedynek w Radomiu. Cerrad Czarni przed własną publicznością zagrali jedno z najlepszych spotkań w tym sezonie, ogrywając jeszcze aktualnych mistrzów Polski, 3:0!

Bilans spotkań w rundzie zasadniczej:
Rozegrane mecze: 24
Wygrane: 14 meczów
Przegrane: 10 meczów

Bilans spotkań w rundzie zasadniczej:
Wygrane sety: 48
Przegrane sety: 37

Pozycja po fazie zasadniczej i liczba zdobytych punktów:
Miejsce: 5
Punkty: 42

Najdłuższa seria spotkań bez porażki: 7 meczów
Najdłuższa seria spotkań bez zwycięstwa:
 2 mecze

Liczba zdobytych statuetek MVP: 17
Zawodnicy Cerrad Czarnych Radom, którzy zdobyli statuetki MVP:
Wojciech Żaliński: 5 statuetek
Dejan Vincić: 4 statuetki
Maksim Zhigalov: 3 statuetki
Michał Filip: 3 statuetki
Tomasz Fornal: 2 statuetki

Najlepiej punktujący Cerrad Czarnych Radom (statystyki plusliga.pl):
Wojciech Żaliński: 409 punktów w sezonie

Najlepiej atakujący Cerrad Czarnych Radom (statystyki plusliga.pl):
Wojciech Żaliński: 300 punktów

Najlepiej serwujący Cerrad Czarnych Radom :
Wojciech Żaliński: 56 punktów

Najlepiej przyjmujący Cerrad Czarnych Radom (statystyki plusliga.pl):
Tomek Fornal: skuteczność 48,73%

Najlepiej blokujący Cerrad Czarnych Radom (statystyki plusliga.pl):
Norbert Huber: 64 punkty

Więcej szczegółów zaleźć można TUTAJ 

(źródło: wksczarni.pl)

Comment here