Tenis stołowy

Jakub Caban z tytułem

Zwycięzcą XVI edycji Otwartych Mistrzostw Radomia w tenisie stołowym został Jakub Caban.

Zawodnik reprezentujący barwy 3-ligowej Energii Kozienice rozegrał bardzo dobry turniej, w którym nie stracił nawet seta. W finale Jakub Caban pokonał swojego klubowego kolegę Piotra Łyjaka 3 : 0. Trzecie miejsce zajął Tomasz Tamioła. Kolejny zawodnik Energii po zaciętej grze pokonał Marcina Łęckiego z Radomia 3 : 2 (w V secie 11-9). Radomianin to niedawny zwycięzca cyklu Grand-Prix. Prowadził już 2 : 0, jednak w kolejnych sety to rywal zdominował mecz.

Daria Duralak, jedyna zawodniczka, która odważyła się rywalizować z mężczyznami, zajęła wysokie piąte miejsce. Czołowa kadetka Mazowsza wygrała niespodziewanie z Jackiem Łyżwińskim 3 : 0, a w decydującej partii przegrała z Tomaszem Tamiołą 1 : 3. Najlepszym zawodnikom puchary i nagrody rzeczowe wręczył sędzia główny, a jednocześnie .. zawodnik Krzysztof Witerski.

Podziękowania należą się głównym organizatorom: Urzędowi Miasta Radomia i RTKKF Radom. Kolejne zawody za rok. Wcześniej – już w październiku – ruszy natomiast XVII edycja amatorskiej ligi tenisa stołowego w Radomiu.

Końcowa klasyfikacja:

1. Jakub Caban.  2. Piotr Łyjak  3. Tomasz Tamioła  4. Marcin Łęcki  5 – 6. Mariusz Ablewski, Daria Duralak7 – 8. Marek Płachta, Krzysztof Witerski  9 – 12. Dariusz Bukalski, Jurij Chalenko, Konrad Giska, Jacek Łyżwiński13. Stanisław Więcaszek 14. Wojciech Gutkowski.