Piłka Ręczna

Tuż za podium w mistrzostwach kraju

Zespół Akademii Piłki Ręcznej Radom w mistrzostwach Polski juniorek młodszych zakończył sezon na miejscach 5-6.

Słowa nie oddadzą tego co działo się w hali „Budowlanki” podczas rozegranego w miniony weekend turnieju ćwierćfinałowego mistrzostw kraju – podkreśla serwis radomskiego klubu. Trudno nie zgodzić się z przytoczoną opinią. Kibice, oprawa, w końcu fantastyczna sportowa rywalizacja powoduje, że o trzydniowej rywalizacji jej uczestnicy jeszcze długo będę rozprawiać.

Drużyna Akademii Piłki Ręcznej z Radomia udział w zmaganiach ośmiu najlepszych ekip kraju zapewniła sobie dobrą postawą w rozgrywkach wojewódzkich i strefowych eliminacjach już na szczeblu ogólnopolskim.  W ćwierćfinale mistrzostw kraju ekipa APR rozegrała trzy mecze. Roxa Lublin w której szeregach nie brakuje reprezentantek kraju pokonała podopieczne Piotra Włoskiewicza 36:25. Potyczka z Panterami Dopiewo zakończył się 8-bramkową przegraną radomianek, ale konfrontacja z z MTS Kwidzyn była już bardzo wyrównana. APR zwyciężyła po rzutach karnych pokazując ogromną ambicję i charakter.

Bilans turnieju nie pozwolił ekipie z Radomia awansować do strefy medalowej mistrzostw, ale zwycięstwo w ostatnim spotkaniu w ogólnopolskim zestawieniu klasyfikuje drużynę na miejscach 5-6. To duży sukces prowadzonej przez Piotra Włoskiewicza i jego współpracowników zespołu APR. – Dzięki Wam i Waszej całorocznej pracy mogliśmy przeżyć niezapomniane emocje – zapewnia klubowy serwis.

Dobra postawa zespołu przełożyła się na indywidualne wyróżnienia. W siódemce turnieju znalazły się rozgrywająca Maja Mroziewicz i obrotowa Julia Gajewska. Obok dwóch zawodniczek APR Radom wyróżnienia odebrały: bramkarka – Dominika Hoffmann (Pantery Dopiewo), rozgrywające – Natalia Otlewska (MTS Kwidzyn), Kinga Lemiech (Roxa Lublin) oraz skrzydłowe – Amelia Kawka (Roxa Lublin) i Agata Jaśkowiak (Pantery Dopiewo).

Pierwsze miejsce w turnieju wywalczył UKS Pantery Dopiewo, drugie UKS Roxa Lublin. Obie ekipy awansowały do Final Four MP.  Warto podkreślić, że trzeciego dnia radomskiego turnieju uczestnicy przyłączyli się do zbiórki charytatywnej na rzecz Nadii, która od urodzenia dzielnie walczy o zdrowe nóżki. Nadia jest po jednej bardzo kosztownej operacji w Stanach Zjednoczonych, jednak to nie koniec jej wyjazdów po zdrowie za ocean.

Wyniki zespołu z Radomia:

APR Radom – Roxa Lublin 25:36

APR: Telus, Cywka, Gwarek – Michalska 5, Gajewska 5, Mikos 4, Mroziewicz 4, Norek 4, Prokop 2, Karbownik 1, Bodziak, Skorża, Dryglewska, Tomczyk, Pluta, Zawadzka.

APR Radom – Pantery Dopiewo 20:28

APR: Telus, Cywka, Gwarek – Michalska 6, Prokop 4, Norek 3, Tomczyk 3, Mroziewicz 2, Pluta 1, Gajewska 1, Bodziak, Mikos, Skorża, Dryglewska, Karbownik, Zawadzka.

APR Radom – MTS Kwidzyn 31:31 (karne 5:4)

APR: Telus, Cywka, Gwarek – Michalska 7, Prokop 6, Norek 5, Mikos 3, Mroziewicz 3, Gajewska 3, Skorża 2, Tomczyk 1, Karbownik 1, Bodziak, Dryglewska, Pluta.

(źródło: APR Radom)

Comment here