Tenis

Zagrają w finale mistrzostw kraju

Awans młodziczek AT Masters Radom do finału drużynowych mistrzostw Polski.

Eliminacje rozegrane zostały w Bielsku-Białej. O awans do finału imprezy walczyło osiem drużyn. Ekipa AT Masters Radom wystąpiła w składzie: Karolina Gołda, Nelli Witkowska, Julia Cieśluk, Wiktoria Chmielewska i Oriana Gniewkowska, wypożyczona z STK Sopot. – Zawodniczki radomskie zaprezentowały się bardzo dobrze. Wygrały dwa mecze i z drugiego miejsca awansowały do finału – informuje Jarosław Błaszczyk, trener AT Masters.

W pierwszym meczu radomianki pokonały drużynę TTT/Toruń/  6/0. Punkty dla zespołu zdobyły: w deblu Nelli Witkowska/Oriana Gniewkowska i Karolina Gołda/Julia Cieśluk, a w grze pojedynczej: Nelli Witkowska, Julia Cieśluk, Oriana Gniewkowska i Karolina Gołda. W drugim dniu turnieju drużyna AT Masters pokonała 6/0 zespół ST Tiebreak Warszawa. Punkty wywalczyły w deblu: Nelli Witkowska/Oriana Gniewkowska i Karolina Gołda/Julia Cieśluk, a w grze pojedynczej: Nelli Witkowska, Julia Cieśluk, Oriana Gniewkowska i Wiktoria Chmielewska.

W ostatnim spotkaniu przeciwniczkami radomianek była najlepsza drużyna w kraju rozstawiona w turnieju z numerem pierwszym BKT Advantage Bielsko Biała. Mecz był bardzo zacięty, stał na bardzo wysokim poziomie i mimo porażki 1/6 słowa pochwały należą się wszystkim zawodniczkom.  Remis był na wyciągnięcie ręki. – Pierwszy debel po wygraniu pierwszego seta 6/1 i przegraniu drugiego 4/6 przegrał nieznacznie w supertiebreaku  7/10. Również duże szanse na wygranie spotkania miała Karolina Gołda, która zagrała bardzo dobry mecz. Po przegraniu pierwszego seta 4/6, w drugim prowadziła już 5/2 i miała  piłkę setową przy siatce, której nie potrafiła wykorzystać. Tak ją to zdeprymowało, że przegrała pięć kolejnych gemów i cały mecz 0/2 – podkreśla Jarosław Błaszczyk, trener AT Masters.

Ostatecznie drużyna z Radomia zajęła drugie miejsce w grupie i awansowała do finału, który rozegrany zostanie we wrześniu.

Comment here