Piłka nożna

Czwórka w ósemce najlepszych

Sukcesem drużyny Sportowej Czwórki Radom zakończył się makroregionalny turniej eliminacyjny klubowych mistrzostw Polski juniorek. Podopieczne Wojciecha Pawłowskiego zagrają w finale.

W turnieju rozegranym w Warszawie na Kawęczyńskiej wystąpiły dwie mazowieckie drużyny: Sportowa Czwórka z Radomia i MUKS Praga Warszawa. – Ekipy spotkały się już w pierwszym rozdaniu. Po zaciętym meczu lepsze okazały się radomianki; wygrywając 2:1 dzięki szybkim akcjom skrzydłowej Julity Mazurkiewicz (dwie bramki), którym przeciwstawiła się tylko Natalia Olszowska po pewnie egzekwowanym rzucie karnym – relacjonuje mzpn.pl.

Podrażnione prażanki w odwecie rozprawiły się z zespołem AZS PSW Biała Podlaska 7:0, lecz ich rywalki z Rzeszowa miały za chwilę drugie zwycięstwo na koncie. Dwukrotnie wygrywając po 2:0 z AZS-em i Czwórką, miały już awans w kieszeni. Radomianki natomiast, mimo też pewnej wygranej z AZS-em 3:0 (bramki: Szydło 2, Mazurkiewicz) musiały czekać na wynik ostatniego meczu. – Już na początku warszawianki zdobyły prowadzenie, które szybko jednak straciły, ulegając ostatecznie 1:3. Ten rezultat premiował drużynę z Radomia, która zaprezentowała na boisku więcej piłkarskich argumentów i wraz z Resovią pojedzie do Łodzi na turniej finałowy z końcem czerwca – informuje mzpn.p.

Kadra juniorek Czwórki: 1.Grzyb Natalia 2.Mędrzecka Wiktoria 3.Bińkowska Julia 4.Wnukowska Patrycja 5.Domagała Klaudia 6.Mazurkiewicz Julita 7.Gołębiowska Agnieszka 8.Szydło Aleksandra 9.Wołczyńska Paulina 10.Sulisz Małgorzata 11.Karoń Klara 12.Pacyna Izabela 13.Grudzinska Sonia-kontuzja 14.Rykulska Natalia.

Z każdego z czterech półfinałów rozgrywanych w Bielawie, Włocławku, Tarnowie i Warszawie awans do finałów MP wywalczyły po dwa najlepsze zespoły. Obok ekipy z Radomia o medale rywalizować będą: UKS SMS Łódź, Medyk Konin, Resovia Rzeszów, Olimpia Szczecin, AZS Wrocław, TS ROW Rybnik i Respekt Myślenice. Turniej decydujący o mistrzostwie odbędzie się w dniach 23-29 czerwca w Łodzi. – W turnieju finałowym MP U19 po fazie grupowej (2 grupy po 4 zespoły) odbędą się bezpośrednio mecze o I i III miejsce. Mecze półfinałowe oraz spotkania o miejsca 5 i 7 nie będą rozgrywane. W sezonie 2018/2019 rozgrywki MP U19 są przeznaczone dla zawodniczek z roczników 2000-2002 – podkreśla serwis luksiary.futbolowo.pl.

Comment here