Piłka nożna

Czy Radomiak przełamie Pogoń?

Od wyjazdu (sobota, godz. 17.00) do najlepszej drużyny wiosny – Pogoni Siedlce – rozpoczynają ostatni akord drugoligowego sezonu piłkarze Radomiaka.

Czas najwyższy na przełamanie i zwycięstwo, by nie zaprzepaścić tego, na co pracowało się cały sezon – podkreśla tylkoradomiak.pl. Serwis kibiców drugoligowca analizuje sytuację. – Pogoń po bardzo słabej jesieni, wiosną punktuje najlepiej ze wszystkich zespołów. 7 zwycięstw, 3 remisy i 0 porażek to bilans podopiecznych Mariusza Prasoła. Wliczając jeszcze 4 mecze z jesieni, spadkowicz z I ligi nie przegrał od 14 spotkań. Wygrana w ostatniej kolejce z Siarką była trzecią z rzędu, a zarazem piątą na ostatnie sześć spotkań. Trzeba przyznać, że liczby robią wrażenie. Każda seria się jednak kiedyś kończy, i oby zakończył ją zespół z Radomia.

Radomiak, choć cały czas jest liderem, to po wpadce z Błękitnymi zmniejszył przewagę nad czwartym zespołem do trzech punktów. W ogóle ostatnie mecze zielonych nie są najlepsze. Brakuje punktów, brakuje goli. Podopieczni Dariusza Banasika na pięć ostatnich spotkań wygrali… tylko jedno, to z Elaną i strzelili zaledwie dwa gole – te z Elaną.- Drużyna z Radomia jedzie w sobotę na bardzo trudny teren i nie chodzi tu tylko o wyżej wspomniane liczby – przyznaje tylkoradomiak.pl.

– Zieloni zawitają do Siedlec po pięciu latach przerwy, a pamiętając ostatnie wyjazdowe potyczki z Pogonią, teren ten dla Radomiaka podobnie jak Pruszków był zawsze bardzo ciężki. Tak było na starym stadionie Pogoni, tak jest i na nowym, na którym zieloni nie tylko nie zdobyli jeszcze punktu (nie wliczając meczu z sezonu 2014/15 z drugim zespołem Pogoni), ale nie strzelili nawet gola.

Sobotnie spotkanie będzie też z kategorii tych, w którym nie zabranie tzw. smaczków. – Chodzi tu o osobę trenera Dariusza Banasika, który przyszedł do Radomiaka właśnie z Pogoni, w niezbyt przyjemnych dla klubu z Siedlec okolicznościach – podkreśla tylkoradomiak.pl.

Na zakończenie serwis kibiców przytacza analiza przed 32. kolejką przygotowana przez 90minut.pl. – Radomiak: awansuje do I ligi w najbliższej kolejce, jeśli:- wygra, GKS Bełchatów przegra, a Widzew Łódź i Olimpia Grudziądz nie wygrająlub- wygra, a GKS Bełchatów i Widzew Łódź zremisująDla Radomiaka – przy zwycięstwie z Pogonią – remis Widzewa jest korzystniejszy niż porażka łodzian. Jest tak dlatego, że Radomiak ma niekorzystny bilans meczów bezpośrednich z Widzewem i w tabelce trzech drużyn z GKS Bełchatów i Widzewem Łódź mógłby zająć trzecie miejsce przy jednoczesnym zdobyciu przez Elanę Toruń większej liczby punktów. W przypadku wygranej Radomiaka i remisu Widzewa będzie już pewne, że Radomiak i Widzew nie zrównają się z 58 punktami na koniec sezonu.

(źródło: tylkoradomiak.pl)

Comment here