Sporty WalkiZapasy

Złoty medal Rafała Wójcika

Rafał Wójcik złotym medalistą XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zapaśnik Olimpijczyka Radom na podium stanął w turnieju stylu klasycznego.

Zapaśnicy rywalizowali w Staszowie. W zmaganiach wzięło udział 160 zawodników z 48 klubów. W tym gronie z licznej – 12-osobowej grupy – reprezentantów Olimpijczyka najlepiej zaprezentował się Rafał Wójcik. Rywalem podopiecznego Łukasza Fafińskiego w finałowej walce kategorii wagowej 71 kg był zawodnika Unii Racibórz Nils Heiduczek. Radomianin okazał się lepszy zdobywając zasłużenie złoty medal.

Bardzo blisko podium byli Jan Włodarczyk (kat. wagowa 45 kg), Adrian Redestowicz i Oskar Kucharczyk (kat.wagowa 51kg). Wszyscy niestety przegrali swoje walki o brązowe medale, ostatecznie zajmując miejsca piąte. Lepiej zaprezentował się Piotr Drab. Zapaśnik Orlika Wierzbica w wadze 48 kg wywalczył tytuł wicemistrzowski.

Ponadto Piotr Siczek (Olimpijczyk) w kat. 92 kg był dziewiąty. Klub z Radomia wygrał klasyfikację drużynową będąc o … 0,5 pkt. lepszym od Unii Racibórz.

(fot: swietokrzyskie2019.pl)