Lekkoatletyka

Rekordowa liczba uczestników

Za nami Bieg Konstytucji 3 Maja w Radomiu. W piątkowych zmaganiach uczestniczyła w nim rekordowa liczna około 800 osób. Uczestnicy nie mają wątpliwości, to była znakomita impreza biegowa.

Przed startem wszyscy uczestnicy odśpiewali hymn Polski. Wielu z nich miało na sobie patriotyczne akcenty – biało-czerwone koszulki, spodenki, a nawet buty. Tadeusz Kraska, organizator biegu mówi, przyznał, że od początku w jego zamyśle było to aby udało się połączyć element rywalizacji z uczczeniem Święta Konstytucji 3 maja. – Akcent patriotyczny zdecydowanie dominuje, ale jest również aspekt sportowy, który jest ważny dla utrzymania rangi sportowej imprezy – mówił.

Tegoroczne zmagania zainaugurował odbył bieg na 5 kilometrów, w którym wzięło udział 142 osoby. Zwyciężył Michał Jamioł przed Bartłomiejem Wójcikiem i Marcinem Wojtanem. Pośród kobiet najlepszą okazała się radomianka Karolina Waśniewska. Jeszcze większym zainteresowaniem cieszył się bieg na 10 kilometrów, do którego przystąpiło 302 osoby. Wygrał Andrzej Starżyński, biegacz z Ukrainy, mieszkający na stałe w okolicach Puław. Na drugim miejscu finiszował Mateusz Łękawa, a na trzecim Rafał Czarnecki.

Ogromną popularnością cieszył się również bieg charytatywny dla Zosi, małej radomianki, której leukodystrofia zabrała sprawność. Rodzice na różne sposoby walczą o powrót córeczki do pełnej sprawności, ale do tego potrzebna jest kosztowna rehabilitacja. – Dlatego postanowiliśmy włączyć się w tą zbiórkę. Wierzymy, że z Waszą pomocą Zosia wróci do pełni sił i też kiedyś wystartuje w jednym z naszych biegów – zapewniał Tadeusz Kraska, prezes stowarzyszenia Biegiem Radom.

Oprócz biegu na dystansie trzech kilometrów odbyły się też liczne licytacje przedmiotów, z których zysk przekazano na leczenie Zosi. W sumie we wszystkich biegowych imprezach 3 maja wystąpiło ponad 800 uczestników. – Frekwencja i pogoda dopisały – zapewnił Tadeusz Kraska.

(fot: biegiemradom.pl)

Comment here