Piłka nożna

Walka o awans do I ligi trwa

Gospodarze wyrównali już w doliczonym czasie. Wyjazdowy mecz Radomiaka z Pogonią Siedlce zakończył się podziałem punktów.

Pierwsza akcja Radomiaka mogła zakończyć się golem, ale dobry strzał Banasiaka z trudem obronił Smołuch. Następnie do zmasowanego ataku ruszyła Pogoń, ale po pięciu minutach takiej gry ponownie do głosu doszedł Radomiak. W 6. minucie po dośrodkowaniu Rafała Makowskiego Patryk Mikita strzałem głową wyprowadził zielonych na prowadzenie! W

kolejnych minutach gra się znacznie uspokoiła, aż do 20 minuty kiedy to Leandro ruszył z groźną kontrą i został sfaulowany na żółtą kartkę przez Olszewskiego. Pogoń odpowiedziała dopiero w 42. minucie rzutem rożnym, ale zupełnie nieudanym i pierwsza odsłona zakończyła się zasłużonym prowadzeniem zielonych.

Na drugą połowę Radomiak wyszedł bez zmian w składzie, co dziwić nie może, bo zespół w pierwszych 45 minutach funkcjonował bardzo dobrze. Pierwszą zmianę w naszym zespole mieliśmy w 62. minucie. Rolinc zmienił Sokoła. Chwilę później zakotłowało się w naszym polu karnym, ale ostatecznie Haluch wyszedł z tej sytuacji obronną ręką.

W 69. minucie piłka po strzale Michała Kaputa trafiła w poprzeczkę! Od 75. minuty nie mająca nic do stracenia Pogoń zdecydowała się atakować niemal całym zespołem. Po 90 minutach gry Radomiak wciąż prowadził z Pogonią 1:0. Sędzia doliczył 5 minut. I niestety w drugiej minucie doliczonego czasu gry gospodarze zdołali wyrównać za sprawą wprowadzonego w końcówce Pawła Łydkowskiego. Więcej goli w tym meczu już nie padło.

Remis Radomiaka w dramatycznych okolicznościach w Siedlcach oznacza ni mniej, ni więcej tyle, że walka o awans do I ligi trwa nadal… Za tydzień zespół z Radomia na stadionie przy ul. Narutowicza podejmie Siarkę Tarnobrzeg.

Pogoń Siedlce – Radomiak Radom 1:1 (0:1)

Bramki: Łydkowski 90 – Mikita 6
Pogoń: Smołuch – Mesjasz, Mójta, Margol, Walków, Olszewski (82. Brągiel), Bochnak (69. Pociecha), Rybski (87. Łydkowski), Marciniec, Szymankiewicz (53. Wiktoruk), Pazio
Radomiak: Haluch – Banasiak, Grudniewski, Klabnik, Wawszczyk, Mikita (82. Luz), Karwot (79. Filipowicz), Makowski, Kaput, Leandro (89. Winsztal), Sokół (62. Rolinc)

W INNYCH MECZACH I TABELA

(źródło: tylkoradomiak.pl)

Comment here