Piłka nożna

Fatalna pierwsza połowa

Porażką zakończyła wieczorny niedzielny mecz Broń. Piłkarze z Radomia w stolicy ulegli Polonii.

W porównaniu do ostatniego meczu Dariusz Różański w bramce postawił na Pawła Młodzińskiego, który zastąpił regularnie grającego ostatnio Jakuba Kosiorka. Dla gości mecz ułożył się fatalnie. Po stracie w środku pola piłkę dostał Bartosz Wiśniewski i już w 6 min.pokonał bramkarza Broni. Chwilę później Kamil Czarnecki po dośrodkowaniu głową trafił w poprzeczkę. Niestety w 15 minucie było już 2:0 dla stołecznego zespołu. Paweł Młodziński sfaulował Krystiana Pieczarę i sędzia podyktował rzut karny.

Sam poszkodowany zamienił „jedenastkę” na gola. W 25 minucie Broń zdobyła kontaktową bramkę. Kolejny błąd chwilę później spowodował jednak utratę trzeciego gola. – W przerwie chciałoby się napisać coś pozytywnego, ale poza kilkoma akcjami, jest źle. Przede wszystkim w grze defensywnej – podsumował pierwszą część serwis bronradom.pl.

Tuż po wznowieniu gry gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie. Na szczęście napastnik przeciwnika za wolno rozgrywała piłkę i Jakub Góźdź przerwał jego akcję. Druga połowa miała bardziej wyrównany przebieg. Drużyna z Radomia próbowała odrobić stratę. Uważnie grający piłkarze ze stolicy na to nie pozwolili. Sami stworzyli kilka akcji, ale na szczęście tym razem brakło w ich poczynaniach wykończenia.

Polonia Warszawa – Broń Radom 3:1 (3:1)
Bramki: Wiśniewski 6, Pieczara 15 (karny), Sauczek 33 – Imiela 25
Polonia: Balawajder – Kobiera, Zajączkowski, Sołoducha (75. Wasilewski), Sauczek (79. Babiński), Pieczara, Wiśniewski, Przyborowski, Olczak, Rakowski, Maślanka
Broń: Młodziński – Góźdź, Gorczyca (46. Paterek), Kupiec, Wicik, Leśniewski, Czarnota, Możdżonek (59. Więcek), Imiela, Nogaj (83.Winiarski), Czarnecki (83. Goljasz).