BoksSporty Walki

Na podium w mistrzostwach Mazowsza

W Płocku odbyły się Mistrzostwa Mazowsza Kadetów w boksie. W zawodach walczyli przedstawiciele klubów z Radomia.

W kategorii 48 kg tytuł przypadł Nikodemowi Szafarzowi (Boxing Radom). W kat. 60 kg srebrny medal wywalczył Józef Szafarz (obaj Boxing Radom), a w wadze 63 kg na trzecim miejscu sklasyfikowany został Cezary Znamiec (BTS 1926 Broń Radom). Jego klubowy kolega Damian Strzelec wywalczył natomiast tytuł wicemistrzowski w kat. 66 kg.

Dobrze reprezentanci Radomia zaprezentowali się też w cięższych kategoriach. W 70 kg na pierwszym miejscu sklasyfikowany został Jakub Brondel (na zdjęciu), a w 75 kg Kacper Trzos (obaj Boxing Radom) drugim. Ponadto w wadze 80 kg pierwsza lokata przypadła Tymoteuszowi Cieślikowi (wszyscy Boxing Radom). W klasyfikacji klubowej triumfował Boxing Radom. Druga miejsce przypadło ekipie NOSiR Nowy Dwór Maz., a trzecie Gladiatora Warszawa.

Turniej w Płocku był jednocześnie eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Do najważniejszego turnieju kraju w tej kategorii wiekowej kwalifikację wywalczyli Nikodem Sztyber i Tymoteusz Cieślik. Udział w OOM zapewnił sobie też Jakub Brondel, który musiał jednak jeszcze dodatkowo stoczyć walkę w Pułtusku.

(fot: Boxing Radom)