JudoSporty Walki

Brązowy medal dla Startu

Klaudia Wróblewska zdobyła brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski (do 23 lat) w Judo.

Zawodniczka klubu Start Radom (na zdjęciu druga z prawej) na podium w Kątach Wrocławskich stanęła w kategorii wagowej 52 kg. Podopieczna Andrzeja Falkiewicza (pierwszy z lewej) w walce o finał przegrała z Aleksandrą Kaletą (Judo Wolbrom), medalistką Mistrzostw Świata juniorek. Klaudia Wróblewska debiutowała w tej grupie wiekowej.

Szansę na podium miał również startujący w kategorii do 66 kg Piotr Figarski. Ostatecznie radomianin zajął 5 miejsce, po przegranej w dogrywce przez kontrowersyjne upomnienie z Patrykiem Łoziakiem (Czarni Bytom). Wcześniej zawodnik Startu pokonał Tomasza Jankowiaka (Akademia Judo Poznań) i Damiana Dembskiego (UKS 12 Leszno).

W mistrzostwach wzięło udział 118 zawodniczek i zawodników z ponad 40 klubów. Klasyfikację drużynową wygrali judocy klubu Gwardia Wrocław przed Czarnymi Bytom i AZS AWF Wrocław.