Piłka nożna

Z wiarą, po I ligę!

4713 dni minie w sobotę od dnia, w którym Radomiak opuszczał zaplecze ekstraklasy. W sobotę zieloni staną przed szansą, by po 13 latach wrócić na drugi szczebel rozgrywkowy.

15 czerwca minie 13 lat, od kiedy Radomiak pożegnał się zapleczem ekstraklasy. „Jeśli tylko zarząd klubu i prezydent zechcą, to podejmuję się od jutra zadania zbudowania nowego zespołu, który w przeciągu 12 miesięcy awansuje do II ligi” – tak mówił w czerwcu 2006 roku po przegranym barażu z Odrą Opole ówczesny trener Radomiaka Witold Mroziewski. Przez 12 kolejnych sezonów nie udało się Radomiakowi wrócić na drugi szczebel rozgrywkowy w Polsce. Teraz zieloni stają przed szansą, by w końcu tego dokonać.

Bardzo dużo przez te wszystkie lata się zmieniło i wydarzyło. Droga do tego by Radomiak znalazł się w tym miejscu, gdzie jest obecnie, była wyboista, długa i kręta. Nie brakowało wzlotów i upadków. Zmieniały się struktury, zmieniali się prezesi, działacze, trenerzy, przez Klub przewinęło się mnóstwo piłkarzy. Jedno co pozostało niezmienne, to niezachwiana wiara kibiców w to, że Radomiak wróci tam, gdzie minimum jest jego miejsce. W miejsce, w którym spędził równe 20 sezonów, rozegrał ponad 550 meczów i strzelił ponad 630 goli.

Wiele w ostatniej dekadzie było pięknych i ważnych momentów. Były mecze ważne, bardzo ważne, prestiżowe, okolicznościowe, jubileuszowe. Ten najważniejszy, w którym trzeba postawić kropkę „nad i” czeka Radomiaka w sobotę. Spotkanie z Siarką to nie tylko najważniejszy mecz w tej rundzie, w tym roku czy w tym sezonie. To najważniejszy mecz w ostatniej dekadzie i nie wolno tego zaprzepaścić!

Pierwszy gwizdek w sobotę o godz. 17:00. Tradycyjnie już organizatorzy mecz Radomiaka szykują sporo atrakcji dla kibiców. Tym razem każdy fan Zielonych, który zasiądzie w sobotę na trybunach stadionu MOSiR, będzie mógł obejrzeć pokaz akrobacji przygotowany przez GYM TEAM. To grupa akrobatyczna działająca przy Młodzieżowym Domu Kultury w Radomiu na ostatnich Mistrzostwach Polski zdobyła 3 złote medale indywidualnie oraz złoty medal w kategorii trio. Grupa również dwukrotnie zwyciężyła na Międzynarodowym Festiwalu gimnastyczno-tanecznym GIM-SHOW GDYNIA 2018 i 2019. Trenerką grupy jest Julita Tkaczyk-Trzeciak.

(źródło: tylkoradomiak.pl/radomiak.pl)

Comment here