Siatkówka

Gala podsumowała sezon

Cerrad Czarni Radom zakończyli sezon Gala Siatkarską.

Spotkanie było okazją do podziękowań za wsparcie zespołu w sezonie 2018/19. – Jest to święto rodziny siatkówki męskiej w Radomiu. Dla wszystkich tych, którzy pomagają, poświęcają swój czas, swoje prywatne ciężko zarobione pieniądze, aby nas wspierać i kibicować. W imieniu klubu i Stowarzyszenia Czarni chcemy w taki skromny sposób się odwdzięczyć – mówił Robert Prygiel, trener Cerrad Czarnych Radom.

Zdaniem Haliny Bąk piąta lokata wywalczona przez siatkarzy z Radomia to dobry wynik – Sezon był bardzo dobry. Piąte miejsce jest najlepszym, odkąd awansowaliśmy do PlusLigi. Myślę, że należy się z tego cieszyć – podkreśliła prezes prezesa Stowarzyszenia Czarni. Podobną opinię wygłosił szkoleniowiec zespołu.  – Jeśli ktoś przed jego rozpoczęciem powiedziałby nam, że zajmiemy piąte miejsce, to spojrzelibyśmy na to trochę z przymrużeniem oka. Im dłużej jednak graliśmy w trakcie sezonu, tym większa była szansa na coś więcej. Oceniam te rozgrywki bardzo pozytywnie. Wtórował mu Wojciech Stępień. – Zakwalifikowaliśmy się do fazy play-off. Zajęliśmy piąte kończąc rozgrywki zwycięskimi spotkaniami z ustępującym mistrzem Polski, PGE – przypomniał jeszcze raz prezes klubu.

Wywalczona lokata w rozgrywkach PlusLigi zagwarantował siatkarzom z Radomia udział  w Pucharze Challenge. Wiadomo, że jednak w nim nie zagrają. – Znamy swój budżet i możliwości. Na razie na grę na arenie międzynarodowej nas nie stać. W przyszłości wszystko jest możliwe. Staramy się wszystkie pieniądze, którymi dysponujemy przeznaczyć na budowę jak najsilniejszej drużyny – przyznał Wojciech Stępień. Obok podsumowania sezonu, podziękowań sponsorom i zaproszonym gościom nie zabrakło niespodzianek. Siatkarze i sztab szkoleniowy otrzymali pamiątkowe chusty. Zaprezentowano także oficjalną piosenkę klubu, która będzie towarzyszyła drużynie od przyszłego sezonu.

(fot: wksczarni.pl)

Comment here