Siatkówka

Waleczny kogut w klubowych barwach

Z dumą pragniemy zaprezentować Państwu nowy logotyp drużyny E.Leclerc Radomka Radom który będzie obowiązywał od sezonu 2019/2020. Waleczny kogut w klubowych barwach wraz z napisem Radomka Radom oraz ważnymi dla Klubu datami.

Nigdy nie będziemy chcieli odciąć się od historii siatkówki żeńskiej w Radomiu, dlatego te dwie ważne dla Radomki daty zachowaliśmy, aby mieć naszą historię w pamięci – mówi o zmianach Thomas Renard-Chardin, prezes E.Leclerc Radomka Radom. – „71″ odnosi się do roku 1971 czyli daty założenia klubu siatkarskiego kobiet Radomki Radom. „16″ to oczywiście rok 2016 i reaktywacja Klubu Radomka Radom po dłuższej przerwie i powrót do rozgrywek na szczeblu centralnym.

Logotyp jest bardzo nowoczesny i wpisujący się w bieżące trendy oraz odpowiada charakterowi drużyny. – Kogut zwiastuje nadejście nowego dnia, wierzymy, że będzie to fantastyczny prognostyk przed każdym nowym sezonem. Dodatkowo już od czasów antycznych kogut symbolizował walkę i waleczność a takimi cechami charakteryzuje się drużyna E.Leclerc Radomka Radom. Dodatkowo zachowaliśmy kolorystykę bliską Radomce i kolory biały, niebieski oraz pomarańczowy.”

Maskotką drużyny od sezonu 2017/2018 (I Liga) jest kogut Riko, który został wybrany w drodze konkursu zorganizowanego dla kibiców. – Kogut Riko wspierał nasze dziewczyny już od I Ligi, jest naszą maskotką więc to też braliśmy pod uwagę przy projektowaniu nowego logotypu. Kogut jest również jednym z symboli Francji, więc jest to też miłe dla mnie, że nawiązujemy trochę do moich stron. Od średniowiecza galijski kogut był uznawany za znak nadziei i wiary. Z takim przesłaniem idziemy w przyszłość – podkreśla serwis radomka.com.pl.

– Nowe logo to zachowana cała tradycja, wartości oraz cechy Radomki w bardzo nowoczesnej formie. Chcemy prezentować się jak najbardziej profesjonalnie i jak najlepiej wizualnie i pierwszy krok już zrobiliśmy. Przed nami jeszcze stworzenie wzorów nowych strojów oraz grafik na nowy sezon, ale zapewniam, że również będą się rewelacyjnie prezentować – zapewnia Thomas Renard-Chardin.

(źródło: radomka.com.pl)

Comment here