Bez kategorii

Nowy tytuł Arkadiusza Kułynycza

Olimpijczyk Radom okazał się najlepszym klubem klasyfikacji drużynowej LXXXIX Mistrzostw Polski w zapasach w stylu klasycznego.

Indywidualnie najwięcej powodów do w rodzinnych stronach (zawody odbyły się w miejscowości Kiełpino Kartuskie) miał Arkadiusz Kułynycz.  Rywalizacja w wadze 87 kg była popisem jednego aktora. Zawodnik Olimpijczyka Radom kolejny raz potwierdził swoją wyższość nad Tadeusz Michalik (Sobieski Poznań) wygrywając z nim w finale przez przewagę techniczną. – Nieustępliwy, niezłomny, nieugięty, NAJLEPSZY!!! Mistrz Polski 2019 – podsumował swój występ złoty medalista. Trzecie miejsca wywalczyli – wiecznie młody, walczący trener Arkadiusza Kułynycza – Łukasz Fafiński.

W kat. 120 kg srebrny medal wywalczył Rafał Płowiec. Tak samo jak Wojciech Kański w 82 kg. Zdobywając tytuł wicemistrzowski w wadze 77 kg przynależność do krajowej czołówki potwierdził Piotr Przepiórka. Były mistrz tym razem uznać musiał wyższość Piotra Duka (Olimpijczyk Kędzierzyn-Koźle). Na najniższych stopniach podium w tej wadze stanął natomiast Michał Kośla.

W kategorii 55 kg na starcie stanęło tylko 4 zawodników z których na najwyższym stopniu podium stanął piotrkowianin Krzysztof Jończyk (AKS Piotrków Trybunalski) przed Jakubem Ścieglińskim (Olimpijczyk Radom).  Medalowy dorobek klubu  w wadze 60 kg uzupełnili Przemysław Piątek i Dominik Dudziński.

Obok Włodzimierza Zawadzkiego, trenera kadry podczas zawodów można było spotkać całą plejadę polskich mistrzów zapasów. Obecni byli m.in. Andrzej Wroński, Ryszard Wolny, Józef Tracz, Piotr Stępień,  Andrzej Głąb, Jerzy Kopański , legendarny ,, ojciec” polskich klasyków Stanisław Krzesiński czy sam prezes PZZ Andrzej Supron.

Rywalizacja w mistrzostwach Polski to był generalny sprawdzian przed kadrowiczami.  Teraz reprezentantów Polski czekają najważniejsze starty – tak w juniorach, jak i w seniorach. Od 3 czerwca hiszpańskim Pontevedra swoje Mistrzostwa Europy rozpoczną młodsi , którzy już zameldowali się we Władysławowie, aby tam pod okiem trenera Edward Barsegjan szlifować swoją formę. Dwa tygodnie po juniorach ważny start mają zaplanowany seniorzy, których gościć będzie stolica Białorusi na Europejskich Igrzyskach ( 25-30.06).

(fot: zapasy.org.pl)